banner683

Binboğanın Sesleri, MARAŞFED'i ağırladı

Binboğanın Sesleri, MARAŞFED'i ağırladı

Kahramanmaraş Afşinli halk ozanları Yaşar Gören ile Ahmet Ceren birlikte hazırlayıp yıldız en tv ekranları sundukları Binboğa'nın Sesleri programında MARAŞFED Kurucu Genel Başkanı Uğur Yinanç ve Afşin Aşıklar ve Ozanlar Derneği Başkanı Ahmet Karakaya (ERBABİ)'yi konuk etti.

Kahramanmaraşımızın yetiştirdiği genç ozanlarımızdan Ahmet Ceren vefatının 11. yıldönümü olması Kıvırcık Ali'yi yâd ederek programa başladı. İki saatlik programda Yaşar Gören,Ahmet Ceren ve Erbabi Kıvırcık Ali, Mahzuni Şerif ve Afşinli ozanların eserlerini okurken MARAŞFED kurucu genel başkanı Uğur Yinanç kuruluştan bugüne İstanbul da Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu ve üye derneklerin faaliyetlerinden ve yapacakları projeleri konuştu. Sultangazi ilçesi Malkoçoğlu mahallesinde Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunu 12 Şubat parkında çok güzel bir program ile kutlayacaklarını söyledi.

Progmada ozan Yaşar Gören kendi kaleminden şilir ve türkülerle mesaj yağmuruna tutulurken ozan Erbabi Binboğalar Afşinden, Elbistandan Nurhaktan, Mahzuni Şeriften birbirinden güzel türkülere sazıyla sözüyle ses verdi.

Program sonrası MARAŞFED Genel Başkanı Uğur Yinanç,gazeteci Eyüp Kadir Kılcı ile birlikte ozanları Afşinder Başkanı Ahmet Ardıç bey Mimaroba da bulunan Jimmy Joker adlı mekânında ağırladı.

Ozan Yaşar Gören ile Ahmet Ceren birlikte hazırlayıp sundukları Binboğa'nın Sesleri programına her hafta Kahramanmaraşlı bir Dernek başkanı ve sanatçı konuk oluyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2022, 12:19

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor