Yeni haftada hava nasıl olacak?

Yeni haftada hava nasıl olacak?

Yurt genelinde etkili olan yağışlar yerini yeni haftada sıcak havaya bırakacak. 

Üç büyük şehirde ve turizm bölgelerinde, hafta ortasından itibaren mevsim normalleri aşılacak. Yağışlar ise kuzey kesimlerde aralıklarla devam edecek.

Yurt genelinde etkili olan yağışlar yerini sıcak havaya bırakıyor. Termometreler kavurucu sıcakların habercisi gibi.

Antalya oldukça sıcak bir hafta sonu geçiriyor. Turizm başkentinde nem oranının yüzde 30 seviyelerinde seyretmesine rağman hissedilen sıcaklık değeri 40'lı derecelere ulaştı. 

Hava Tahmin Uzmanı Fevzi Burak Tekin, "Hafta ortasında sıcaklıklarda birkaç derece artış gözlenecek. Sıcaklıklar ülke genelince mevsim normalleri üzerine çıkacak" dedi. 

Üç büyük şehirde sıcaklıklar mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde olacak. Ankara ve İstanbul'da 30-32, İzmir'de 35-37 dereceler görülecek. Turizm bölgelerinde de beklenti aynı yönde.

Sıcaklıkların artacağını söyleyen Tekin, şöyle devam etti:

"Özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer 3-4 derecenin üzerinde, hafta ortasında ise yer yer 5-6 derecenin üzerinde hava sıcaklığının gerçekleşeceğini tahmin etmekteyiz."

Deniz suyu sıcaklığı Ege'de 25, Akdeniz'de 26-27 derecelere kadar çıkacak.Yağışlar ise kuzey kesimlerde kendini göstermeye devam edecek.

"Bu yağışlar dar alanda kısa sürede fazla miktarda yağış bıraktığı için hayatı olumsuz etkiliyor. Bu yağışların hafta boyunca Kuzey kesimlerde çarşamba ve perşembe günü kendisini göstermesini tahmin ediyoruz."

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

rahat tasin

Taşköprü Haber

Velayet Davası

Tuzcuoğlu Nakliyat

vds sunucu

rahat tasin

Çelik Kapı

Çelik Kapı Modelleri

Villa kapısı

gizli kamera

Patnos Haber

Ardahan Son Dakika

Çorum Son Dakika