Sürücülerin korkulu rüyası “32 Virajlar-Güzeldere Geçiti” tarihe karışacak bir

Sürücülerin korkulu rüyası “32 Virajlar-Güzeldere Geçiti” tarihe karışacak bir

Sürücülerin korkulu rüyası “32 Virajlar-Güzeldere Geçiti” tarihe karışacak

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU, HAKKARİYİ VAN’A BAĞLAYAN “GÜZELDERE TÜNELİ’NİN IŞIK GÖRME TÖRENİNE” KATILDI

BAKAN URALOĞLU:

ULAŞIM SÜRESİ 25 DAKİKA KISALACAK

KIŞ AYLARINDA ZORLU ULAŞIM SON BULACAK

TURİZMİN CAZİBE MERKEZLERİNDEN OLACAK

BURALARA GELECEK YILLARDA ADRENALİN TUTKUNLARI GELECEK

TÜNELİN 38 KM’Sİ TAMAMLANDI

PROJE İLE YILLIK 67 MİLYON TL TASARRUF SAĞLANACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Projenin 38 kilometrelik kesimini tamamladık. Bittiğinde ’32 virajlar’ olarak bilinen sürücülerin korkulu rüyası Güzeldere Geçiti’ni tarihe gömecek. Güzeldere Tüneli ile ulaşım süresinde 25 dakika kısalma sağlamayı hedefliyoruz. Zaman ve yakıttan toplam 67 milyon TL tasarruf elde edeceğiz” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Van’ı Hakkari’ye bağlayan Güzeldere Tüneli’nin Işık Görme Töreni’nde konuştu. Bu proje ile ulaşım süresinde 25 dakika kısalma olacağını açıkladı. Uraloğlu, katıldığı törende, ülkemizin en doğusundaki yolların, İran, Irak gibi sınır kapılarına ulaşım sağladığı ve yurt dışı ticaretine hizmet verdiğini söyledi. Van ve Hakkâri illeri arasında bulunan bu yolun 32 viraj olarak adlandırıldığını ve kış aylarında ulaşım konusunda güçlükler yaşandığını belirten Bakan Uraloğlu, şöyle konuştu:

“Bölgedeki ulaşım ağının güçlendirilmesi çalışmaları kapsamında yolun Güzelsu

İle Başkale arasında kalan 61 km’lik kesiminde bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol çalışmalarına devam ediyoruz. Projenin 38 kilometrelik kesimini tamamladık. 3 bin 150 metre uzunluğundaki çift tüplü Güzeldere Tüneli’nde de kazı çalışmalarını tamamlamış bulunuyoruz. Bu projeleri hayata geçirirken en önemli dayanağımız, milletimizin sevgisidir. Milletimize daha güvenli ve konforlu karayolu ağının tesis edilmesi için gece gündüz demeden çalışıyoruz.”

IŞIK GÖRÜNDÜ SEVİNÇ İÇİNDEYİZ!

Bu projenin tamamlanmasıyla yol kotunun 200 m aşağı çekileceğini, trafiğin güvenli ve konforlu akışının sağlanacağını açıklayan Uraloğlu, “Tünelin 38 kilometrelik kesimi tamamlandı ve ışığı görmenin sevinci içindeyiz” dedi. Proje tamamlandığında güzergahta 1 kilometre, ulaşım süresindeyse 25 dakika kısalma olacağını söyleyen Uraloğlu, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Projemizi tamamladığımızda 32 virajlar olarak adlandırılan ve özellikle kış aylarında ulaşımın güçlükle sağlandığı kesimde yol kotunu 200 metre aşağı çekmek suretiyle trafiğin güvenli ve konforlu akışını tesis edeceğiz. Buralara gelecek yıllarda adrenalin tutkunları gelecek, bu topraklar da turizmin cazibe merkezi haline gelecek. Bu sayede yöre daha da gelişecek. Bu proje ile zamandan 36 milyon TL, akaryakıttan 31 milyon TL olmak üzere yıllık yaklaşık 67 milyon TL tasarruf sağlanarak, karbon salınımı ise 8 ton azaltılacaktır. Böylelikle sürücülerimiz bölünmüş yol konforuyla hızlı ve güvenli ulaşım sağlayacak. Tünelimiz ve projemiz şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2023, 04:36

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Türkiye Son Dakika Haberleri

rahat tasin

Taşköprü Haber

Velayet Davası

Tuzcuoğlu Nakliyat

vds sunucu

rahat tasin

Çelik Kapı

Çelik Kapı Modelleri

Villa kapısı

gizli kamera

Patnos Haber

Ardahan Son Dakika

Çorum Son Dakika