Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 50 amatör spor kulübe 5 bin 500 adet malzeme desteği sağladı.

Başkan Mahçiçek Amatörleri Unutmadı (2)

Onikişubat’ı sporcu kenti yapmak ve spor bilincini tabana yaymak amacıyla sorumluluk üstlenen Hanefi Mahçiçek başkanlığındaki Onikişubat Belediyesi, kentteki 50 amatör spor kulüplerine malzeme desteğini bu yıl da sürdürdü. Onikişubat Belediyesi bu kez ise 50 amatör spor kulübüne 5 bin 500 adet malzeme desteği verdi.

2014 yılından bu yana büyük bir hassasiyetle sporun ve sporcunun en büyük destekçisi olan Hanefi Mahçiçek başkanlığındaki Onikişubat Belediyesi, amatör sporun ve spor kulüplerinin güçlenmesi ile Kahramanmaraş takımlarının elde ettiği başarıların artmasına katkı sağlamak amacıyla amatör spor kulüplerine verdiği desteğe bir yenisini daha ekledi.

Onikişubat Belediyesi, kentte faaliyet gösteren 50 amatör spor kulübünden 1200’ü aşkın sporcuya, antrenmanlarda ve müsabakalarda kullandıkları malzemelerle destek verdi. Futboldan badmintona, tenisten goalballa, 30 branşı kapsayan destek programı kapsamında yaklaşık 3 milyon TL değerinde 5 bin 500 adet spor malzemesi, kulüp idarecilerine ve sporculara teslim edildi.

Onikişubat Belediyesi Şehit Zekeriya Boyar Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programa Başkan Mahçiçek’in yanı sıra İl Gençlik ve Spor Müdürü Cemil Boz, Kahramanmaraş amatör spor kulüpleri temsilcileri ve çok sayıda sporcu katıldı.

Başkan Mahçiçek Amatörleri Unutmadı (1)

“Çok zor günlerden buralara geldik”

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törende konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, tüm sporculara başarılarla dolu bir sezon geçirmeleri temennisinde bulundu. Başkan Mahçiçek, “Sporcularımız ve gençlerimizle bir olduğumda kendimi daha genç hissediyorum. Bizim çocukluğumuzda Batıpark’da sahamız vardı, mahallemizin de Fidanspor isminde bir takımı vardı. Amatör spor çok ayrı bir değer. Doğru dürüst bir ayakkabımız yoktu, saha kenarında çivilerin ayağa batmaması için çekiçle örslerlerdi. Saha zaten çamurdu ve sporcuların çamur olmayan hiçbir yeri yoktu. Devre arasında ağzı sulandıralım diye yarım limon olurdu. Duş derseniz zaten yoktu, paramız varsa hamama giderdik. Ne günlerden buraya geldik. Şimdi çok şükür her şeyimiz var. Devletimiz, belediyelerimiz hemen her alanda sporcularımızın yanında” dedi.

Başkan Mahçiçek Amatörleri Unutmadı (4)

“Onikişubat Belediyesi olarak her zaman amatör sporun yanındayız”

Onikişubat Belediyesi’nin her zaman sporun ve sporcunun yanında olduğunu da belirten Mahçiçek, “2014 yılından bu yana her yıl böyle sezon başında amatör spor kulüplerimize malzeme yardımı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Sizden tek bir beklentimiz var, başarılı olmanız. Bakın mesela Bakın kızlarımız voleybolda dünya şampiyonu oldu. Ayrıca Goalball Milli Takımımız olimpiyat şampiyonu, Ampute Milli Takımımız ise dünya şampiyonu oldu. Güreşin dışında maalesef diğer branşlarda iyi değiliz ve dünyanın parasını ödüyoruz biliyorsunuz. Futbol ve basketbolda istediğimiz noktada değiliz. Türk milletine şampiyonluklar ve disiplinle bunu sürekli hale getirmek yakışır. Her gün daha iyiye gitmemiz gerekiyor. Hangi alanda sporcuysanız, o alanda en iyi sporcu olmaya çalışmanız lazım. Onikişubat Belediyesi olarak her zaman amatör sporun yanındayız, yeter ki daha yüksek başarılara hep birlikte koşalım. Malzemeleriniz hayırlı olsun, inşallah bu malzemelerle şampiyonluklar kazanın. Sizlerle tekrar bir araya gelelim, şampiyonluğunuzu kutlayalım. Sporu seven birisi olarak amatör takımlarımızın yanında olacağımızı yineliyorum. Malzemeler hepinize hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan Mahçiçek Amatörleri Unutmadı (5)

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz da, Başkan Mahçiçek’e teşekkür ederken, “Bu yardımın yapılmasında emeği geçen başta belediye başkanımız, başkan yardımcılarımız ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Dağıtımı yapılan malzemelerin Kahramanmaraş gençliğine, futbol kulüplerimize, sporcularımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Yaşar Hopur, spora desteklerinden ötürü Başkan Mahçiçek’e hediye takdiminde bulundu. Konuşmaların ardından malzemeler kulüp idarecilerine ve sporculara teslim edildi.