Edeajans Genel Koordinatörü Mustafa Nuri Şirin “Helal olsun Tuba Vekile...” diyerek, şu fikirleri dile getriyor:

Çiçeği burnunda Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, bakan olduktan sonra ilk ziyaretini 6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş’ımıza yaptı.

Helal Olsun Tuba Vekile (2)

İslam mefkûresini diri tutalım İslam mefkûresini diri tutalım

Geçen yıl ki depremde büyük can kaybı ve yıkım yaşanan ilimize teşrif eden sayın Bakan, Valimiz Mükerrem Ünlüer'i de makamında ziyaret eder. Sayın vekillerimiz ve bürokratlarımız da buradadır.

Basına kapalı olan bu toplantıda Sayın Bakan'a sağlık alanındaki son durumumuz hakkında başta Vahit Kirişçi hocamız olmak üzere bilgiler sunulmaktadır.

Orada bu diyalogları dinlemekte olan kıymetli dostlarımızdan toparladığımız bilgilere göre; Vahit hocamız tabiri caizse eksikleri ve yapılması gerekenleri diplomatik bir dille anlatmaktadır.

Adaylığı döneminden bugüne kadar pek yıldızımız barışmayan ancak bu hareketini büyük takdir ettiğimiz vekilimiz Tuba Köksal hanımefendi, araya girerek; net bir bir şekilde harbice tabloyu ortaya şöyle koymuş:

"Sayın bakan, deprem vurgunu Kahramanmaraşımız şu anda sağlık alanında büyük sıkıntılar ve eksiklikler yaşamaktadır. Özellikle hastaneler konusundaki yetersizlikler bir an önce giderilmelidir. Kahramanmaraş basını devamlı bu konuyu işlemektedir. Hatta, (Sayın vekiller bir hasta olup ta hastanelere gitselerde sıkıntıları ve izdihamları bir görseler) diye yazılar yazıyor. Daha önce bu konularda verilen sözler henüz yerine getirilmedi. Tabiri caizse bu yüzden neredeyse Kahramanmaraş'a gelemez olduk."

Bunun üzerine hemen araya giren Vahit hocamız ise; "Tuba hanım hemen adama (baban öldü) denir mi, alıştıra alıştıra söylenir" deyince bu kez de Bakan; " Bakan olunca ilk ziyaretimi buraya yapıyorum. Eksiklikleri ve yapılması gerekenleri bizzat yerinde görebilmek için önyargılı olmadan, sizlerden dinlemek için buradayım. Gereken ne varsa yapılacağından emin olabilirsiniz" diyerek sayın vekillere teşekkür etmiş.

Sayın vekillerimizi yeri geldiğinde eleştirmesini nasıl biliyorsak, takdir edilmesi gerektiğinde de hiç gocunmadan alkışlamasını da biliriz.

Helal Olsun Tuba Vekile (1)

Helal olsun Tuba Hanım! Naçizane tebrikler, sayın vekilimiz!

Vatandaşımızın sıkıntılarını açık bir dille dile getirdiğiniz için sizi can-ı yürekten kutluyoruz. Diline sağlık.

MUSTAFA NURİ ŞİRİN

EDEAJANS GENEL KOORDİNATÖRÜ

Editör: Akif Arslan