Ar-Ge çalışmaları doğrultusunda inovasyon odaklı üretim gerçekleştiren Türkiye’nin lider dondurma üreticilerinden Golf Dondurma, süt oranını yüzde 81’e çıkardığıÜstün Lezzet Ödüllü Maraşım ile tüketicilerini süte doyuruyor. 2003 yılında 10 milyon litre ile üretim yolculuğuna başlayan Golf Dondurma, bugünKahramanmaraş ve Bursa fabrikalarında 135 milyon litrelik üretim hacmiyle tüketicilerine hizmet sunuyor.Sütü yerel üreticilerden alarakTürkiye ekonomisine katkı sunan Golf Dondurma,alanında yetkin Ar-Ge ekibinin çalışmaları sayesindegeliştirdiği Maraşım dondurmalarının lezzetini artırırken kıvamını ve kalitesini de koruyor.

 

Birbirinden lezzetli dondurmalarıyla en güzel ve keyifli anlara eşlik eden Golf Dondurma, inovatif üretim yapısıyla tüketicilerine sunduğu Golf Maraşım’ın süt oranını yüzde 81’e çıkardı. 14 kişilik Ar-Ge ekibinin yoğun çalışmaları, prototip süreçleri ve 300 tüketicinin katıldığı tadım testlerinin ardından7'den 70'e herkesin severek tükettiği Maraşım ürünlerinin lezzeti artarken, kalitesi ve kıvamı da korundu. Sıcak yaz günlerinde tüketiciler; Golf Maraşım Kesme Sade, Golf Maraşım Sade, Golf Maraşım Türk Kahveli - Sade, Golf Maraşım Antep Fıstığı - Sade,  Golf Maraşım Çikolata - Sade, Golf MaraşımSandwich, Golf Maraşım Kap, Golf Maraşım Çubuk ve Golf Maraşım Külah ürünleriyle hem serinleyecek hem de süte doyacak.

Hikayesi olan ürünleri tüketicilerimizle buluşturuyoruz

Türkiye'nin dondurmadaki meşhur ününü, süt oranı yüksek kaliteli ürünler üreterek duyurmaya devam ettiklerini belirtenGolf Dondurma Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Ezgi Eröz, Ekibimiz üstün Lezzet Ödüllü Maraşım dondurmamızın Ar-Ge çalışmalarını yaparken süt içeriğini mümkün olduğunca yüksek tutmayı hedefledi. Tabii bunun için ürünün yoğun kıvamını da bozmamaya ayrı bir özen gösterdiler.Biz20 yılı aşkın bir süredir hep hikayesi olan bir ürünü tüketicilerimizle buluşturmak için çalıştık, çalışıyoruz. Çünkü tüketicilerimizin ürünlerimizle bağ kurmasını istiyoruz. İhtiyaçları bir sosyolog hassasiyeti ile tespit ederken, farklılaşmak için de dünya lezzetlerini tüketicilerimize sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Tescilli lezzet

Geleneksel Kahramanmaraş Ağustos Fuarı’na katılımcı başvuruları başladı! Geleneksel Kahramanmaraş Ağustos Fuarı’na katılımcı başvuruları başladı!

Süt oranı yüzde 81’e çıkarılan Golf Maraşım lezzetlerinin uluslararası otoriterler tarafından da tescil edildiğinin altını çizen Ezgi Eröz, “Yenilikleri, gelişmeleri, trendleri ve çağın şartlarını sürekli takip ediyoruz.  Özenle hazırladığımız ürünlerimizin lezzeti de sadece tüketiciler tarafından değil, uluslararası otoriteler tarafından da tescil edilmiş durumda. Çünkü Golf Dondurma ailesi olarak yola çıktığımız ilk günden bugüne tüketicilerimize benzersiz lezzetleri kaliteli ve güvenilir şekilde sunuyoruz. Hatta kalite ve lezzetinden ödün vermediğimiz, süt tozu bulunmayan Golf Maraşım ürünümüzün inek ve keçi sütünden elde edilen yüksek süt içeriği ile Uluslararası Lezzet Enstitüsü tarafından da Üstün Lezzet Ödülüne layık görülmesi de bunun bir göstergesi” dedi.

“Lezzet ve kalite her zaman önceliklerimiz arasında”

Golf Dondurma tüm faaliyetlerinin odağına koyduğu 7’den 70’e tüm tüketicilerinin severek tüketeceği yeni ve yenilikçi ürünler sunma hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Golf Maraşım ürünlerinin süt oranının yüzde 81’e çıkarılması üzerine değerlendirmede bulunan Golf Dondurma Fabrikalar Direktörü Levent Bilginer; “Golf Dondurma olarak lezzet ve kalite her zaman önceliklerimiz arasında bulunuyor.Verimli ve doğaya saygılı üretimimiz ile bugünün ihtiyaçlarını karşılarken aslında Ar-Ge faaliyetlerimiz ile de geleceğimizi şekillendiriyoruz.Yüzde 81 süt oranına çıkardığımız Maraşım ürünümüz de uzun süreli çalışmaların bir sonucu. Bugüne kadar Golf Maraşım dondurmamızı farklı kılan özelliklerden birkaçı; yoğun kıvamı ve uzama kabiliyeti idi. Bu, tüketicilerimizin en sevdiği özelliklerden birisiydi.Prototip çalışmalarımızda duyusal test konusunda uzman 300 tüketicinin katıldığı tadım testleri ile hedeflediğimiz lezzete ulaştık.Özel metotlar kullanarak ilerledik ve sonucunda bol sütlü, lezzetli Golf Maraşım’ı ortaya çıkardık.Bu doğrultuda önümüzdeki yıl planladığımız Ar-Ge Merkezi oluşumu ile Ar-Ge konusundaki başarılarımızı taçlandıracağız. Yüzde 81 süt oranına çıkardığımız Maraşım ürünümüzün de tüketicilerimizi mutlu edeceğini biliyor, her zaman onlara sağlıklı ve kaliteli ürünler sunacağımızı bir kez daha belirtmek istiyoruz” dedi.Yenilikçi ve inovatif dondurmalar için sütü yerel üreticilerden temin ettiklerini de belirtenBilginer, “Kahramanmaraş fabrikamız kurulduğu günden bu yana bölge ekonomisine gerek istihdam gerekse süt temini ile önemli bir katkı sunuyor, 6 Şubat depremleri sonrasında da bu desteği de artırarak bölge istihdamına sürdürülebilir şekilde katkı sağlamaya devam ediyoruz. ‘Biz hep buradayız, çünkü biz buralıyız’  sloganımızla birlik, beraberlik ve dayanışmayla yaraları sarma vizyonuyla hareket ettik. Bu doğrultuda hem fabrikamızda istihdamı hem de bölge halkından temin ettiğimiz ürün miktarını üst seviyelere çıkardık” dedi.

Golf Dondurma Hakkında

2003 yılında Bursa fabrikasında 10 milyon litre kapasitesiyle üretime başlayan Golf Dondurma, günümüzde, Bursa ve Kahramanmaraş fabrikaları olmak üzere 135 milyon litreye ulaşan üretim kapasitesine sahip dev bir yerli üretici haline gelmiştir.Tüm faaliyetlerinin odağına koyduğu 7’den 70’e tüm tüketicilerinin severek tüketeceği yeni ve yenilikçi ürünler sunmayı hedef edinen Golf Dondurma, 20 yılda pek çok yeniliğe imza attı. İnovasyon odaklı üretim yapan marka, çeşitli meyvelerden üretilen sorbeler, bol sütlü Maraşım ve Belçika çikolatalı dondurma gibi kaliteli ürünleriyle tüketicisinden tam not almıştır. 2015 yılında logosu, ürünleri ve ambalajları yenilenen Golf, Kahramanmaraş fabrikasında ürettiği “Maraşım” markasıyla Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü tarafından “Üstün Lezzet Ödülü”ne layık görüldü. Golf, “Maraşım” markasıyla Kahramanmaraş’ın dondurma konusundaki haklı ününü Türkiye ve dünyaya duyurmaya devam etmektedir.

Editör: Akif Arslan