Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde kentin 4. araç muayeneistasyonunun açılışı gerçekleştirildi.

Şehrin araçmuayeneistasyonlarında oluşan yoğunluk sebebiyle, vatandaşlarrandevu alma da ve işlemlerini tamamlama da güçlük çekerken, kente 4. Araçmuayene istasyonu açıldı. Dulkadiroğlu ilçesine bağlı İstasyon Mahallesi’ndehizmete açılan yeni araç muayene istasyonunda, 5 kanal ile tüm araç tiplerinemuayene hizmeti verilirken, günlük 600 hafif, 100 ağır araç muayene edilebilecek.Düzenlenen açılış törenine, Kahramanmaraş Valisi MükerremÜnlüer, DulkadiroğluKaymakamı Fatih Çelikkaya, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma HizmetleriDüzenleme Genel Müdürü Murat Baştor, 26 ve 27. Dönem AK PartiKahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyon Başkanı CelalettinGüvenç, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı MustafaBuluntu, TÜVTÜRK Genel Müdürü Kemal Ören, Aile ve Sosyal Hizmetler İl MüdürüMutlu Kaya, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ile davetliler de katıldı.

Türkiye'de bugün açılışını yapmış olduğumuz istasyonla birlikte 213 araç muayeneistasyonu hizmet vermekte. Bunlara paralel olarak 77 seyyar, 6 motosiklet ve 17 detraktör muayene istasyonu ile araç muayene hizmeti vermekteyiz. Türkiye'nin 81ilinde 103 ilçe merkezinde toplam 312 merkezde aynı hizmet standartlarındahizmet verilmekte. Ülkemizde kamu özel sektör işbirliğinin en güzel örneği olanaraç muayene istasyonları, trafik güvenliğinin arttırılması, teknik açıdan doğankazaların azaltılması, personel, piyasada yapılan onarımların disipline edilmesi,muayene edilen araçların sayısının arttırılması ve Avrupa Birliği normlarında araçmuayenesi yapılması kazanımlarını sağlandı."

11 DÖNÜM ARAZİ ÜZERİNE İNŞA EDİLDİ

Kahramanmaraş Valisi MükerremÜnlüer ise, İstasyon Mahallesi'nde yaklaşık 11dönüm arazi üzerinde tamamlanan istasyonun açılmasında emeği geçenlereteşekkür etti ve Kahramanmaraş'a daha nice güzel hizmetler verileceğini söyledi.

Kahramanmaraş’ta yağışlı günler başladı Kahramanmaraş’ta yağışlı günler başladı

MUAYENELER KOLAY VE HIZLI HALE GELDİ

Açılışta konuşan TÜVTÜRK Genel Müdürü Kemal Ören, “ 6 Şubat depremlerinin yaralarının sarılması adına Kahramanmaraş'ta TÜVTÜRK ailesi olarak var gücümüzle çalışacağız. Yeni istasyonumuzla beraber araç muayene hizmetleridaha kolay ve hızlı hale gelecek” ifadelerini kullandı.