Kahramanmaraş’ta kuvvetli yerel yağış bekleniyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) yaptığı son dakika uyarısında Kahramanmaraş’ta ve bazı illerde yerel kuvvetli yağış beklendiğini bildirdi.

MGM internet sitesinden yapılan bilgilendirmede “Doğu Akdeniz ile İç Anadolu’nun Doğusunda Yerel Kuvvetli Yağış Bekleniyor!” açıklaması yapıldı. MGM Analiz ve Tahmin Merkezi’nden yapılan uyarıya göre yarın sabah saat 10.00 ila gece saat 22.00 arasında Kahramanmaraş’ın da dahil olduğu Doğu Akdeniz ile İç Anadolu’nun doğusunda yerel kuvvetli yağış bekleniyor!

GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ NERELERDE OLACAK?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Pazartesi günü (bugün) Adana, Hatay, Osmaniye, Mersin’in iç kesimleri, Kahramanmaraş’ın batısı, Kayseri’nin güney ve doğusu, Sivas’ın güneyi ile Niğde’nin doğusunda yerel kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Uyarıda sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar olabileceği kaydedilirken; alınabilir tedbirler de sellerden korunma yöntemleri ve yıldırımdan korunma yöntemleri olarak duyuruldu.