DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Dr. İrfan Karatutlu, Kahramanmaraş'ın sorunlarını her fırsatta Meclis'te dile getirmeye devam ediyor. Bu kez Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Abdulkadir Uraloğlu’nu ziyaret ederek, ilin önemli altyapı ve ulaşım sorunlarını anlattı.

Ziyaret sırasında Dr. Karatutlu, Kahramanmaraş-Kayseri hattına hızlı tren talebini iletti. “Bu hat bizi 100 yıl ileri götürür,” diyen Karatutlu, hızlı trenin bölge için önemine dikkat çekti. Görüşmede ayrıca, Kahramanmaraş Havaalanı, Kuzey Çevre Yolu, Göksun Tüneli çıkışları, Elbistan-Maraş-Malatya yolları, Çağlayancerit Yolu ve Pazarcık Çevre Yolu ile ilgili konular da ele alındı.

“Savunma alanında Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden olacağız” “Savunma alanında Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden olacağız”

Dr. Karatutlu, Bakan Uraloğlu’nun bu konulara olumlu yaklaştığını belirterek, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Abdulkadir Uraloğlu’na Kahramanmaraş’ın ulaşım ve altyapı sorunlarını ilettik. Olumlu yaklaşımları için teşekkür ediyorum. Bu konuların takipçisi olacağız,” dedi.

Dr. Karatutlu, Kahramanmaraş’ın altyapı ve ulaşım sorunlarının çözülmesi için çalışmalarını sürdüreceğini ve vatandaşların yaşam kalitesini artırmak için her fırsatta bu konuları gündeme getireceğini belirtti.

Editör: Akif Arslan