KARSU

ŞARKILARINI BU DEFA,

TÜRK EĞİTİM VAKFI ve

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İÇİN SÖYLEDİ!

Piyanonun başında devleşen, hareketli performansı, şarkıları ve farklı yorumuyla son dönemin adından başarıyla söz ettiren ismi Karsu, 20 Temmuz Perşembe akşamı Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda Türk Eğitim Vakfı yararına bir konser verdi! Cumhuriyetimizin 100. yılına özel, TEV İzmir Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen konserde Karsu, şarkılarını bu defa eğitimde fırsat eşitliği için söyledi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer’in sunumuyla gerçekleşen konserin açılışını ise TEV Gönüllüleri Eğitime Destek Korosu yaptı. İzmirli eğitim dostlarının büyük ilgi gösterdiği konserin tüm geliri, gençlerimizin geleceğine umut olmak ve eğitimlerini tamamlamalarına destek vermek amacıyla TEV’e bağışlanacak.

56 yıldır eğitimde fırsat eşitliği için çalışan, Türkiye’nin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından Türk Eğitim Vakfı (TEV), kurulduğu günden bu yana başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek binlerce gencin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Türkiye’nin 81 ilinde bursiyerlerine destek veren TEV’in İzmir Şubesi, 20 Temmuz 2023 Perşembe akşamı Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda, cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamak amacıyla anlamlı bir konsere ev sahipliği yaptı. TEV İzmir Şubesi’nin bu yıl sekizinci kez ev sahipliği yaptığı ve artık gelenekselleşen konserde caz, blues, pop, funk ve elektronik müziği modern tınılarla buluşturan piyanist, besteci, söz yazarı, şarkıcı Karsu, şarkılarını bu defa TEV bursiyerleri için İzmirli eğitim dostlarıyla birlikte söyledi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer’in sunumuyla gerçekleşen gecede, konserin açılışını yapan TEV Gönüllüleri Eğitime Destek Korosu, Karsu’yla birlikte de bir şarkı seslendirdi.

Neptün Soyer, “Eğitim, Atamızın Cumhuriyetimizin temel taşlarından biri olarak gördüğü hassasiyet ile önemsediği bir konuydu. Eğitimin bir milletin gelişmesi ve özgürlüğü için hayati bir rol oynadığına inanıyordu. Bu nedenle, eğitim sistemini modernleştirmek ve genç nesilleri çağdaş değerlerle yetiştirmek için büyük çaba sarf etti. Atamızın izinde Cumhuriyetimizin 100. yılında gençlerimizin eğitime erişmesinde onlara fırsat eşitliği sağlamak en büyük sorumluluklarımızdan biri. Bu geceye katılan her biriniz, Türk Eğitim Vakfı’nın eğitimde fırsat eşitliği sağlama misyonuna destek veriyor. Sizlerin katkılarıyla, daha fazla genç yeteneğin eğitim hayallerini gerçekleştireceğiz,” diye konuştu.

TEV İzmir Şube Yürütme Kurulu Onursal Başkanı Berkay Eskinazi, İzmirlilerin eğitime verdikleri öneme değindi ve “Cumhuriyetimizin 100. yılında İzmir’de gerçekleşen bu konser sadece TEV’in değil, tüm İzmirlilerin, İzmir’i seven, İzmir için çağdaş yarınlar için çalışanların etkinliği…” dedi.

TEV İzmir Şube Başkanı Gülnur Soybayraktar, “Biz yıllar öncesinden bir umut yolculuğuna çıktık. Gönüllülerimizden siz seyircilerimize, destek olan sanatçılarımızdan medyaya kadar herkes umudun bir parçası oldu. Bu bir umut uçurtması… Bu uçurtma göklere yükseldiği sürece gençlerimiz kendilerini daha özgür ve güçlü hissedecek. Umut uçurtmasını gençlerimizin eline teslim ediyor, özgürce uçabildikleri yarınların temellerini hep birlikte atıyoruz,” şeklinde konuştu.

Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın ise “Bu gece, Karsu’nun muhteşem sesiyle birlikte, gençlerimizin geleceğine umut olmak için bir adım daha atıyoruz. Konser geliri, eğitimlerini tamamlamaları ve hayallerini gerçekleştirmeleri için gençlerimize destek olmak amacıyla kullanılacak. Sizlerin desteğiyle, daha fazla genç yeteneği keşfedecek ve onlara fırsatlar sunmaya devam edeceğiz,” derken konsere katılarak eğitimde fırsat eşitliğine destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel, TEV İzmir Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen konser, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çeşme Belediyesi, Çeşme Ilıca Otel, Boyalık Beach Otel, Park Inn Otel, Enginar Yemek destekleriyle gerçekleşti. Avod A.Ş., Bilsev Grup, Çimentaş, Çimstone, Dönerci Vedat, İGG (İzmir Girişim Grubu), İzka İnşaat, Karluna, Luvi, Megapol, Norm Holding, Park Gayrimenkul, Royal Alaçatı, Tolkar Smartex, Uzmar, Axa Sigorta, Cevher Jant, Çukurova Kimya, Kütaş Grubu şirketlerinden McCormick Kütaş Gıda, Asmira Group, Atay Holding, Betoya, Eksim Plastik, Ermat, Gimiloğulları, GNT Tekstil, Kadıoğu Beton, MND İzolasyon, Norm Kar İnşaat, Özege Tütün, Tanyer İnşaat, Terbay, Triada İnşaat, TTL Tütün gibi İzmir’in önde gelen firmaları ve iş insanları da katkıları ile gençlerin eğitim yolculuklarına umut oldular.

Aydınlık geleceğimizin mimarı olan gençlerin eğitim yolculuklarına ışık tutmak amacıyla düzenlenen konserin tüm geliri, Karsu adına açılacak fon aracılığıyla Türk Eğitim Vakfı’nın ülke çapındaki çalışmalarına aktarılacak.

TEV HAKKINDA

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç'un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 270 bin yurt içi ve 2 bin yurt dışı bursu sağladı. Eğitime katkılarını 31 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti.