Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Derneği (KGCD) Başkanı Sermet Çuhadar, Cumhuriyetin 100. YILI nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

“Türk Milleti!

Kurtuluş savaşına başladığımızın 15’inci yılındayız. Bugün Cumhuriyet’imizin onuncu yılını doldurduğu en büyük bayramdır. Kutlu olsun!

Bu anda büyük Türk milletinin bir ferdi olarak bu kutlu güne kavuşmanın en derin sevinci ve heyecanı içindeyim.

Yurttaşlarım!

Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan TÜRKİYE CUMHURİYETİ ‘DİR.” 

Halaskargazi Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyetin 10’uncu yılında ki söylemine biz 100 ‘cü yılında   aynı derin sevinç, heyecanı yaşıyor ve kutluyoruz…

Dünyada verilmiş son antiemperyalist savaşın şanlı galibi olan halkımızın, layık olduğu yönetim biçimi olan Cumhuriyete kavuşmasının 100. yılı kutlu olsun!

Bu başarı, Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ‘Bundaki başarıyı Türk milletinin ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak kararlılıkla yürümesine borçluyuz.” Sözlerine yürekten katılıyor ve Milletimiz birlik ve beraber olursa her zorluklardan çıkacağımız inancını taşıyoruz…

KURTULUŞ VE KURULUŞ döneminde çok büyük görevler üstlenen Anadolu Basınının  bir Ferdi olarak bu sorumluluğun bilincindeyiz… Cumhuriyet’imizin ilelebet yaşaması için ANADOLU BAŞINI  olarak var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Başta Halaskargazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu uğurda yaşamlarını adayan tüm kahramanlarımızı minnet ve şükran ile anarken dünyanın en güzel ülkesinin insanları olarak bir kez daha haykırıyoruz: ÇOK YAŞA. CUMHURİYET! ÇOK YAŞA TÜRKİYE!

SERMET ÇUHADAR

Meteorolojiden kuvvetli yağış ve kar uyarısı Meteorolojiden kuvvetli yağış ve kar uyarısı

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı