Basketbol THY Avrupa Ligi'nde 2024-2025 sezonu fikstürü belli oldu Basketbol THY Avrupa Ligi'nde 2024-2025 sezonu fikstürü belli oldu

Kahramanmaraş Manşet Gazetesi internet sitesine göre; Kılavuzlu’daki spor alanı İstiklalspor’a tahsis edilecek Kahramanmaraş İstiklalspor Kulübü Başkanı Ahmet Gaffar Akarca, futbol takımının antrenman sahası ve sosyal tesis alanının Kılavuzlu Millet Bahçesi olacağını açıkladı. Haber şöyle:

2024-2025 Futbol Sezonu’nda 3.ligde mücadele edecek olan Kahramanmaraş temsilcisi İstiklalspor, sıfırdan takım kurarak şampiyonluk mücadelesi verecek. Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarına ağırlık veren kulüp yönetimi ilk olarak Teknik Direktör Ahmet Taşyürek ve Sportif Direktör Ergün Keleş ile anlaştı. Deprem şehri Kahramanmaraş’ta kamp alanı ve tesis anlamında zorlu bir süreç yaşayacak olan spor kulübü yöneticileri antrenman sahası ve sosyal tesis sorununu ortadan kaldırdı. Kulüp Başkanı Ahmet Gaffar Akarca, Onikişubat ilçesinde bulunan Kılavuzlu Millet Bahçesi’ni kulüp için kullanacaklarını söyledi.

Akarca, konuya ilişkin şu sözleri kaydetti; “Kılavuzlu Mahallesi’ndeki Millet Bahçesi alanının kullanımı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndaymış. Orayı gördüğümüzde Büyükşehir Belediye Başkanımız Fırat Bey’e ilettik. Başkanımızda, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye bildirmiş. Olumlu bir cevap aldık çok şükür. Müthiş bir tesis orası.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Fırat Bey’e ilettik. Başkanımızda, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye bildirmiş. Olumlu bir cevap aldık çok şükür. Müthiş bir tesis orası. Yani yeniden bir tesis yapacak olsak ne gücümüz ne zamanımız yeterdi. Millet Bahçesi’nin planlaması sanki bizim için yapılmış gibi. Büyük bir şans olacak bizim için. 1, 1 buçuk ay içerisinde orayı hazır hale getireceğiz. Antrenman sahası ve sosyal tesislerimiz orada olacak. Orayı tamamen inşallah bize tahsis edecekler ve biz de orayı çok güzel bir şekilde kullanıp iyi çocuklar yetiştireceğiz’’

Editör: Akif Arslan