"Güneşte kalmayın, vücudunuzu susuz bırakmayın" uyarısı "Güneşte kalmayın, vücudunuzu susuz bırakmayın" uyarısı

Kilis Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezi'nde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi  (CİMER) Hizmet içi Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Kilis Vali Yardımcısı Semih Doğanoğlu ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Gaziantep Bölge Müdürü Mücahit Taşkın’ın katılımıyla 10 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya kamu kurumlarının CİMER sorumlularından oluşan 192 personel iştirak etti.

Kilis 17 05 24 Gal3

Gaziantep Bölge Müdürü Mücahit Taşkın, konuşmasında CİMER’in önemine vurgu yaptı. Taşkın, CİMER’in vatandaşların taleplerini, önerilerini ve şikâyetlerini değerlendiren, devlet ile millet arasındaki bağı güçlendiren bir platform olduğunu belirtti. Ayrıca, CİMER’in demokratik katılımı artırarak, devletin karar alma süreçlerine vatandaşların doğrudan katılımını sağladığını ifade etti.

Taşkın, konuşmasının devamında, "CİMER, sadece bir şikâyet platformu değil, aynı zamanda vatandaşların devlet politikalarına dair görüş ve önerilerini iletebilecekleri bir araçtır. CİMER'in ulusal ve uluslararası alanda aldığı ödüller, halkla ilişkiler alanında ne kadar başarılı bir proje olduğunu göstermektedir. ‘İnsan yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesiyle hareket eden bir yaklaşımı benimseyen CİMER, Türkiye'nin Yüzyıl Vizyonu çerçevesinde, devlet ile millet arasındaki iletişimi daha da güçlendireceğine olan inancımızı pekiştirmektedir.

Kilis 17 05 24 Gal2

Sonuç olarak, CİMER Sistemi, vatandaşların devlete doğrudan katılımını sağlayarak, demokratik katılımın güçlenmesine ve şeffaf yönetim ilkelerinin yaygınlaşmasına katkıda bulunuyor. Bu sistem, modern bir devletin temel unsurlarından biridir ve devlet-toplum ilişkilerindeki dönüşümün önemli bir göstergesidir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hayata geçirilen Gönül Köprüsü CİMER'in başarılı bir şekilde milletimize hizmet vermeye devam edeceğine olan inancımı belirtmek istiyor ve programımıza katılımlarınız için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum." dedi.

Kilis Vali Yardımcısı Semih Doğanoğlu ise, Kilis Valiliği ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu toplantının önemine değindi. Doğanoğlu, CİMER üzerinden gelen taleplere verilen cevapların özenle incelendiğini ve hiçbir başvurunun göz ardı edilmediğini belirtti. CİMER’in dijital çağda, vatandaşların taleplerini ve şikâyetlerini doğrudan iletebilmeleri için önemli bir platform olduğunu vurguladı.

Toplantıda ayrıca, Gaziantep Bölge Müdürlüğü CİMER Koordinatörü İbrahim Akyıldız, CİMER Kapısı'nın işleyişine dair usul ve esasları anlattı. Akyıldız, CİMER aracılığıyla yapılan başvuruların nasıl değerlendirildiği ve cevaplandırıldığı konusunda detaylı bilgiler verdi.

Akyıldız, başvuruların şeffaf ve doğru bilgilerle aydınlatılması gerektiğini belirtti. CİMER’e yapılacak başvuru türleri, işleme alınmayacak başvurular ve başvuru süreçleri hakkında ayrıntılı bilgi sundu.

Kilis 17 05 24 Gal4

CİMER’in başvuru sahiplerini etkin ve süratli bir şekilde bilgilendirmeyi amaçladığını ifade eden Akyıldız, vatandaşların dilekçe ve bilgi edinme haklarını kullanabilmeleri için CİMER’in önemli bir araç olduğunu vurguladı.

Toplantı, katılımcıların sorularının yanıtlanması ve CİMER sisteminin etkin kullanımı üzerine yapılan tartışmalarla sona erdi.

Editör: Akif Arslan