Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Alpagut Mahallesi Doğalgaz Açılış Töreni’nde ilçe yöneticileri, muhtarları ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Oğuz, bu önemli etkinlikte Kahramankazan'ın geleceğine dair taahhütlerine ve ilklere imza attığı çalışmalara vurgu yaptı.

Kahramankazan AK Parti Kahramankazan İlçe Başkanı Ahmet Ceylan, Kahramankazan Kent Konseyi Başkanı İsmail Karataş, Kahramankazan Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilat Başkanı Ali Gökdere, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Özgür Özdemir ve ilçenin önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşen Alpagut Mahallesi Doğalgaz Açılış Töreni'nde, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, ilçenin yöneticileri, muhtarları ve vatandaşlarına hitap etti. Başkan Oğuz konuşmasında, ilçenin geleceği ve hizmet anlayışına dair önemli mesajlar verdi.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz belediye olarak verdikleri sözlerin arkasında olduklarını ve ilçenin bütün imkanlarını toplumun refahı ve gelişimi için harcamaya kararlı olduklarını dile getirdi. Başkan Oğuz, belediyenin çalışma ilkelerini ve taahhütlerini açıkladı. Beş temel ilkenin bu taahhütlerin merkezinde olduğunu belirten Başkan Oğuz: “İnsan odaklı çalışma, çözüm odaklı yaklaşım, adalet, şeffaflık ve ehliyet ve liyakate dayalı yönetim anlayışından göreve geldiğim süre boyunca çıkmadım” dedi. Kahramankazan'da kutuplaştırmadan, herkesin özgün kimlikleri ve siyasi tercihleriyle kabul edilmesi gerektiğini vurgulayarak, hizmet anlayışları çerçevesinde her kesimden insanı kucakladıklarını ifade etti.

“KAHRAMANKAZAN'I KAHRAMANKAZAN YAPAN KÖYLER NİYE DOĞALGAZ YAKMASIN”

Şehir merkezinde doğalgaz kullanımının arttığı bir dönemde, köylerde de doğalgaz hizmetini yaygınlaştırma kararlarını meclis üyelerinin oy birliğiyle aldıklarını aktaran Başkan Oğuz: “Şehir merkezindeki kardeşlerim doğalgaz yakıyor, merkezdeki kardeşlerim doğalgaz yakıyor da Kahramankazan'ı Kahramankazan yapan köyler niye doğalgaz yakmasın dedik. Oy birliğiyle altyapı alacaklarımızdan vazgeçtik. Şu an tam 28 tane köyümüz doğalgaz hizmetini almaya başladı. Bu eserlerin hizmetlerin altında sadece benim imzam yok. Emeği geçen tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Alpagut Mahallesi'ne yapılan çalışmalardan bahseden Başkan Oğuz:” Dere ıslahı, çoban evi tadilatı ve cami minaresinin tadilatı gibi önemli projeleri Alpagut Mahallemizde gerçekleştirmişiz. Köyiçi, kanal, çeşme oluğu ve ekmeklik tadilatlarını Fen İşleri ekiplerimiz tamamlamış. Sizlerden aldığımız desteklerle, Allah güç kuvvet verdikçe kırsal mahallelerimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

“SERHAT OĞUZ KARDEŞİNİZİN 40 TANE RÜYASI VAR. 40’I DA KAHRAMANKAZAN ÜZERİNE”

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, yeni bir şirket kuracaklarını ve bu şirketin inşaat, fabrika yapımı ve arsa üretimi gibi projeleri gerçekleştireceğini duyurdu. Bu şirketin ilçeye daha fazla ekonomik kalkınma ve istihdam sağlayacağını belirten Başkan Oğuz: “Yine sizlerin teveccühüyle seçilmeyi Rabb'im nasip ederse KazanBel Yapı’yı kuracağız. KazanBel Yapı dördüncü şirketimiz olacak. Değerli kardeşlerim Serhat Oğuz kardeşinizin 40 tane rüyası var. 40’ı da Kahramankazan üzerine. Herkes bundan emin olsun. Ankara tehlikeli bir yerdir. Kafanız hep yukarıda gezerseniz tökezleyip düşersiniz. Makamların en güzeli ve en büyüğü doğduğum büyüdüğüm bu canım topraklara Cenab-ı Hak öğretmen olarak, müdür olarak hizmet etmeyi, arkasından da buranın belediye başkanı olarak hizmet etmeyi nasip etti ya. Vallahi benim için dünyada en büyük makam budur. Bunun daha üstü de yoktur benim gözümde. Kahramankazan'dan başka bir yere ne gitmeyi düşünüyorum ne de başka hülyaların arkasından koşmayı düşünüyorum. Ben Kahramankazan'a Allah nasip ederse bir beş yıl daha hizmet etmek istiyorum” dedi.

Program toplu hatıra fotoğrafı sonrası sona erdi.

Editör: TE Bilisim