İyi Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve eski milletvekili Mesut Dedeoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. Yılı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.

İyi Partili Dedeoğlu mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletin can siper hane mücadelesi ile kazanılan zaferin sonucunda ilan edilen Cumhuriyetin 100.yılına şahitlik etmenin gurur ve sevincini yaşadığını söyledi.

29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetin 100. Yılına şahitlik etmenin şerefli gururunu yaşadığını ifade eden Dedeoğlu, şunları söyledi:

“her anı büyük azim ve fedakarlıklarla dolu olan Kurtuluş Savaşı milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyetimizin ise sembolüdür. Büyük mücadelelerin üzerinden geçen 100 yılın ardından ecdadın Türk millerine emanet ettiği asırlık mirası biz de geleceğimize emanet etmenin kaygısı içerisindeyiz.

AKP’li Mehmet Şahin"Türkiye, oyun değiştirici bir işe imza attı" AKP’li Mehmet Şahin"Türkiye, oyun değiştirici bir işe imza attı"

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutluyor, İstiklâl mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyorum.”