Milli Güreşçi Akbudak, Paris Olimpiyat Oyunları Bileti Aldı

Kahramanmaraşlı Milli Güreşçi Burhan Akbudak,Azerbaycan’da düzenlenen Avrupa Kalifikasyon Müsabakaları'ndaMoldovalı rakibini 10-8’lik skorla mağlup ederek 2024 Paris Olimpiyat Oyunları bileti aldı. Başkan Görgel, “Burhan kardeşimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 Mi̇lli̇ Güreşçi̇i̇ Burhan Akbudak (1)

Ulusal ve uluslararası arenada gösterdiği başarılarla adından sıkça söz ettiren ve kazandığı madalyalarla göz dolduran Kahramanmaraşlı Milli Güreşçi Burhan Akbudak, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Avrupa Kalifikasyon Müsabakaları'na da damga vurdu.

Mi̇lli̇ Güreşçi̇ Burhan Akbudak (4)

Grekoromen stil 77 kiloda ülkemizi temsil eden başarılı güreşçi, Moldovalı rakibi AlexandrinGutu’yu 10’a 8’lik skorla mağlup ederek 2024 Paris Olimpiyat Oyunları bileti aldı.

Mi̇lli̇ Güreşçi̇ Burhan Akbudak (5)

Nefesler tutuldu, Final Four için geri sayım başladı! Nefesler tutuldu, Final Four için geri sayım başladı!

Kahramanmaraşlı Milli Güreşçi Burhan Akbudak’ı tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, “Kazandığı başarılarla hepimizi gururlandıran hemşehrimiz Burhan Akbudak, dost ve kardeş ülke Azerbaycan’da düzenlenen Avrupa Kalifikasyon Müsabakaları'nda vermiş olduğu mücadele ve zaferiyle bir kez daha göğsümüzü kabarttı. Şehrimizi, ülkemizi ve bizleri çok gururlandırdı. Ülkemizi 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda temsil edecek Burhan kardeşimizi bir kez daha tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Mi̇lli̇ Güreşçi̇ Burhan Akbudak (2)