Büyükşehir Belediyesinin Mobil Çocuk Kütüphanesi;Onikişubat, Dulkadiroğlu ve Türkoğlu’nun kırsal mahallelerinde okulları ziyaret ederek çeşitli etkinliklerle çocukların yüzünü güldürdü.

Meslek lisesi öğrencileri, yeşil alan ve parklardaki depremin izlerini siliyor Meslek lisesi öğrencileri, yeşil alan ve parklardaki depremin izlerini siliyor

Eğitim ve öğrencilere destek noktasında kırtasiye yardımı, deneme sınavı ve kültür gezisi gibi faaliyetlerini artırarak sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin örnek projelerinden Mobil Çocuk Kütüphanesi, ziyaretlerini sürdürüyor. Özellikle kırsal mahallelerde kitaba ulaşmakta güçlük çeken öğrencilerle bir araya gelen Çocuk Kütüphanesi,Onikişubat’ta; Fatih Sultan Mehmet İlkokulu,Altınova Şehit Bayram Demirci İlkokulu veSelimiye Şehit Mehmet Fedakar İlkokulu, Türkoğlu’nda;Beyoğlu Şehit Abuzer Doğan İlkokulu ve Şekeroba İlkokulu, Dulkadiroğlu’nda ise Barınma Merkezi Anaokulunu ziyaret etti. Masal okuma ve boyama saati,puzzle ve satranç, yüz boyama gibi etkinliklerle doyasıya eğlenen çocuklara, Mobil Çocuk Kütüphanesi de tanıtıldı. Renkli anların yaşandığı ziyaretlerde çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Çok eğlendiğini ve yeni şeyler öğrendiğini belirten minikler, Büyükşehir Belediyesi ve Mobil Kütüphane ekibine teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Mobil Çocuk Kütüphanesi’nin kırsal mahallelerde öğrencilerle bir araya gelmeye devam edeceği belirtildi.

https://www.marasposta.com/foto-galeri/mobil-kutuphane-uc-ilcede-miniklerle-bulustu

Editör: Akif Arslan