Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Türkoğlu modelinin başarılarını "Kahramanmaraş'ta yapacak çok işimiz var" anlayışıyla birleştirerek yeni hedefler belirledik ve çalışmalarımızı hızlandırdık” dedi.

Okumuş, eski adı twitter olan X sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada “Kahramanmaraş'ı kapsayıcı, kucaklayıcı ve deneyim odaklı bir yönetim anlayışıyla yönetmek için var gücümüz ile sahadayız. Şehrimizi; çevresindeki diğer kentler ile rekabete dayalı bir güç haline getirerek Türkiye’nin kalkınmış 10.ili haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.  Okumuş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Türkoğlu modeli ile yaptığımız çalışmalar, ilçemizde büyük etkiler oluşturdu. “İlde ne varsa ilçede” de olmasını sağlamak için çalışmalar gerçekleştirdik ve halkımıza dokunan projeler hayata geçirdik. Ancak bunlarla yetinmeyerek, Kahramanmaraş’ı daha ileriye taşımak için yeni hedefler belirledik ve çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz.

Türkoğlu’ndaki yatırımları  Kahramanmaraş’ta ki yatırımların bir devamı şeklinde planladık.

Sürdürülebilir bir büyüme ve kalkınma sağlamak için planlamaları makro anlamda 20/40/60 yıllık yaparak hedeflerimizi gerçekleştirmeyi özen ve gayret gösteriyoruz. Bu planlamalar çerçevesinde Türkoğlu'ndan en üst düzeyde faydalanarak şehri daha kalkınmış bir hale getirmek en büyük amacımız. Zengin coğrafyamızı, tarım ve sanayi sektörlerimizi daha etkili bir şekilde kullanmak için önemli çalışmalar yürütüyoruz.

Türkoğlu’nda sanayi alanında da büyük adımlar attık. 3 adet organize sanayi bölgesi kurarak bölgeye istihdam sağladık ve özellikle gençlerimize iş imkanları oluşturduk. Bu sayede ekonomik büyümeyi desteklemek ve istihdamı artırmak için aktif bir rol oynadık. Buradan aldığım güç ve tecrübe ile Kahramanmaraş’ı artık devler ligiyle tanıştırmanın zamanının geldiğini düşünüyorum.

Türkoğlu’nda eğitimde de köklü değişiklikler gerçekleştirdik. İlçelerde sadece Meslek Yüksekokulları bulunurken Türkoğlu’nda İslami İlimler Fakültesi'ni kurulmasına öncülük ettik. Böylece şehrin ekonomik, Sosyo-kültürel yapısına olumlu manada katkı sağladık. Eğitim, Sanayi, Tarım ile bir ilçenin kalkınmışlık düzeyine olumlu manada katkı sunduk.

Aynı zamanda sporu teşvik etmek amacıyla 5 adet yarı olimpik yüzme havuzu gibi birçok hizmet sunduk ve gençlerin spor yapma imkanlarını artırdık.

En büyük gurur kaynağımız ise TUSAŞ. Bu tesislerde Türkiye'nin yıllardır hayalini kurduğu 5. nesil savaş uçağı olan KAAN'ın parçaları üretilecek. Türkoğlu, bölgesel bir üretici olmaktan çıkıp ulusal ve hatta uluslararası arenada yer alan bir aktör haline geliyor. Böylelikle Kahramanmaraş’ın tekstil serüveni yavaş yavaş yerini nitelikli üretime bırakmış olması için TUSAŞ’ı büyük bir şans olarak görüyorum.  Burada üretilen parçalar, mavi gök vatanımızın koruyucusu olan uçaklarımızda yer alacaktır.

Uzmanından Uykusuzluk Bozukluğu Uzmanından Uykusuzluk Bozukluğu

Türkoğlu modelinin başarılarını "Kahramanmaraş'ta yapacak çok işimiz var" anlayışıyla birleştirerek yeni hedefler belirledik ve çalışmalarımızı hızlandırdık. İlerleyen dönemlerde de halkımızın ihtiyaçlarını gözetmeye, daha fazla yatırım yapmaya ve şehrimizi daha da ileriye taşımaya devam edeceğiz."