Görüşmeler devam ediyor, iptal söz konusu değil!

Görüşmeler devam ediyor, iptal söz konusu değil!

Görüşmeler devam ediyor, iptal söz konusu değil!

Onikişubat Belediye Başkanı Mahçiçek’ten EXPO 2023 açıklaması:

“Açılış tarihi noktasında bir tarih belirlemek için Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği ile görüşmeler devam ediyor. Ama iptal diye bir şey söz konusu değil”

KAHRAMANMARAŞ (AA) – Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş’ta düzenlenecek EXPO 2023’ün iptalinin söz konusu olmadığını söyledi.

EXPO 2023 rekreasyon alanındaki Arasta Çarşısı’nda basın mensuplarıyla bir araya gelen Mahçiçek, belediyenin yaptığı sosyal faaliyet ve altyapı yatırımları hakkında bilgi verdi.

Kahramanmaraş’ı ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmak, turizm ve ekonomiyi kapsayacak bir proje üretmek istediklerini belirten Mahçiçek, 19 Eylül 2018’de 62 ülkenin oyunu alarak EXPO 2023’ü kente kazandırdıklarını hatırlattı.

EXPO 2023 rekreasyon alanında altyapı, kanalizasyon ve elektrik çalışmalarının tümünü yaptıklarını ifade eden Mahçiçek, projeye çeşitli sürdürülebilir etkinlikler de eklediklerini anlattı.

Türkiye’de son dönemde talihsiz olaylar yaşandığına dikkati çeken Mahçiçek, ülke olarak Kovid-19 salgını ve deprem felaketini yaşadıklarını kaydetti.

Mahçiçek, EXPO 2023’ün açılışı için üst kuruluş Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) ile görüşmelerin sürdüğüne işaret ederek, “Yakın zamanda inşallah tekrar görüşeceğiz. 6 aylık EXPO süresini aşağıya çekelim diyoruz. Çünkü önümüz kış. Belki 3 ay. Olsun bize yeter. 3 ay içerisinde Kahramanmaraş’ın özelliklerini, etkinliklerini ortaya koyarız, Allah’ın yardımıyla. Açılış tarihi noktasında bir tarih belirlemek için AIPH ile görüşmeler devam ediyor. Ama iptal diye bir şey söz konusu değil.” Diye konuştu.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

rahat tasin

Taşköprü Haber

Velayet Davası

Tuzcuoğlu Nakliyat

vds sunucu

rahat tasin

Çelik Kapı

Çelik Kapı Modelleri

Villa kapısı

gizli kamera

Patnos Haber

Ardahan Son Dakika

Çorum Son Dakika