Psikolog Mehmetcan Aslan, SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde danışanlarını kabul etmeye başladı.

Psikolog Aslan, 1998 yılında Osmaniye'de doğdu. Lise eğitimini Seçkin Koleji’nde aldı. 2017-2021 yılları arasında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde lisans eğitimini tamamlayanPsikolog Aslan, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitiminedevam etmektedir.

Eğitim süresince gönüllü olarak 2017-2019 Gaziantep Onkoloji Hastanesi’nde 0-18 yaş pediatrik onkoloji hastaları ile proje bazlı çalışmalar, sosyal yardımlaşma dernekleri, eğitim psikolojisi alanında faaliyetler yaptı. Depremden etkilenen illerde aktif görev yapan Aslan’ın uyguladığı ekoller Bütüncül Yaklaşım, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapidir.

Çalışma alanı Aile Danışmanlığı, Cinsel Terapi,Çift Terapisi, Beslenme Bozuklukları ve Eğitim Danışmanlığıdır.

SERTİFİKALARI

Özgüven ve Sorumluluk Duygusunu Geliştirme Yöntemleri, Etkili İletişim, Duygu, Öfke ve Stres Yönetimi, Mındfulness, Beden Dili, Etkili Konuşma, Diksiyon, İletişim, İlişki ve Yaşam Başarısı, Yetişkin ve Çocuk Travmasında Temel Bilişsel Müdahaleler, Sosyal Hayatta İlişki Yönetimi.

 SEMPOZYUM VE SEMİNERLER

Çocuk İstismarı, Yaşamın Evrimi, Anne Ben Nasıl Doğdum, Peki Nedir Bu Başarı Denen Şey, Farkındalık ve Yaratıcı Düşünce, Bilginin Gücü, HKÜ Psikoloji Gündemi 11, 1.Yıl Psikoloji Zirvesi.

 UYGULAYICI SERTİFİKALAR

TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonundan deprem mağduru çocuklar için 35 tespit ve öneri TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonundan deprem mağduru çocuklar için 35 tespit ve öneri

Masal Terapisi (2020), Psikoterapide İlk Görüşme ve Klinik Uygulama Teknikleri (2020), FilialTerapi Ebeveyn-Çocuk İlişkisi (2020), Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi (2018), Cinsel Terapi (2022), EğitimKoçluğu (2021) veBeslenme Bozuklukları(2024).

Editör: Akif Arslan