120 yıllık değerlerini esas alarak, sorumlu üretici olmanın bilinciyle sürdürülebilirlik odaklı büyüme stratejisini benimseyen SANKO Holding, iş dünyasına bu alanda yeniliklerle öncülük etmeye devam ediyor.  BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’naolan taahhüdünü güçlendiren SANKO Holding, önemli bir atama gerçekleştirdi. Enise Ademoğlu Matbay, SANKO Holding ChiefSustainabilityOfficer görevine atandı.

Tekstilden yenilenebilir enerjiye, ambalaj üretiminden yapı sektörüne kadar birçok alanda; kadınların iş hayatındaki rolünü ve üst yönetimdeki temsilini artırma konusundaki kararlılığını ortaya koyanSANKO Holding, sürdürülebilirlik yolculuğuna güçlü deneyimi ile liderlik etmek üzere Enise AdemoğluMatbay'ın, ChiefSustainabilityOfficer görevine atandığını duyurdu.

Hataylı imam, tarihi caminin avlusunda dinleti sunuyor Hataylı imam, tarihi caminin avlusunda dinleti sunuyor

Sanko Holding,Chiefsustainabilityofficer (Cso) Atadı

İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Enise Ademoğlu Matbay, 15 yılı aşkın tecrübesiyle sürdürülebilirlik stratejileri,kurumsal dönüşüm ve ESG yayılımı konularında lider bir isim. 2006-2024 yılları arasında Ekol Lojistik'teçeşitli üst düzey görevler üstlenen Matbay, 2015 yılında Sürdürülebilirlik Koordinasyon Merkezinin kurucu direktörü olarak Ekol’ünyeni pazarlara giriş ve markalaşma stratejilerini başarıyla yönlendirdi. Son olarak Ekol Grup markalarının Kurumsal Sürdürülebilirlik & ESG (Çevresel, Sosyal ve Yönetişim) Direktörü olarak görev yapanve kâr amacı gütmeyen lokal ve global derneklerin yönetim kurullarında aktif bir şekilde yer alan Matbay, SANKO Holding’in sürdürülebilirlik yolculuğuna liderlik edecek. Bu atama, iş dünyasındaCSO unvanıyla atanan bir kadın yönetici olması sebebiyleayrıca önem taşıyor. 

Editör: Akif Arslan