RESSAM NURDAN ULUTAŞ:“SANAT İNSANLARIN DUYGU, DÜŞÜNCE VE DENEYİMLERİNİ İFADE ETTİĞİ GÜÇLÜ BİR ARAÇTIR”

Sanko Sanat Galeri̇si̇’nde ‘Yansimalar’ Temali Resi̇m Sergi̇si̇ (5)

Ressam Nurdan Ulutaş, tuval üzerine yağlı boya, sulu boya ve soft pastel tekniğini kullanarak yaptığı eserlerinden oluşan “Yansımalar” temalı resim sergisiniSANKO Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluşturdu.

Ulutaş, sanatın toplumların geleceği açısından büyük önem taşıdığını belirterek, “Sanat insanların duygu, düşünce ve deneyimlerini ifade ettiği güçlü bir araçtır” dedi.

Sanko Sanat Galeri̇si̇’nde ‘Yansimalar’ Temali Resi̇m Sergi̇si̇ (9)
Sergisinin, doğanın farklı yönlerini ve zenginliklerini keşfetmek için fırsat sunduğunu belirten Ulutaş, “Sergide yer alan portreler, insanların yüzlerini ve karakterlerini yansıtan çalışmalarımdır. İnsan figürü üzerinden duygusal bir anlatım sunan eserlerim, izleyicilere derin bir içsel yolculuk deneyimi yaşatacaktır” ifadelerini kullandı.

Sanko Sanat Galeri̇si̇’nde ‘Yansimalar’ Temali Resi̇m Sergi̇si̇ (8)

Sergilenen eserler arasında yer alan çiçeklerin, ağaçların ve diğer bitkilerin canlı renklerini ve formlarını yansıtarak doğanın tüm güzelliğini sergilediğini ifade eden Ulutaş, “Sanatseverler, resimler aracılığıyla doğanın şifa veren enerjisini deneyimleme fırsatı bulacak” diye konuştu.

Canlı renkler ve detaylarla oluşturduğu resimlerin, izleyicilerin hayvanların zarafetini ve doğanın dengesini yakından görmesini sağlayacağını anlatan Ulutaş, şunları kaydetti:

Sanko Sanat Galeri̇si̇’nde ‘Yansimalar’ Temali Resi̇m Sergi̇si̇ (6)
“Sanatseverler,resimler aracılığıyla büyüsüne kapılacağı doğanın derinliklerine dalmış gibi hissedecekler. Eserlerimde doğanın dengesini, canlılığını ve çeşitliliğini yansıtmaya çalıştım. Manzaralar, portre, bitki ve hayvan resimleriyle birlikte doğa ve insanın etkileyici bir birleşimini sunan eserlere yer verdim.”

Sanko Sanat Galeri̇si̇’nde ‘Yansimalar’ Temali Resi̇m Sergi̇si̇ (7)

Eserlerini sanatseverlerle buluşturmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Ulutaş, “Eserlerime ev sahipliği yaparak sanatseverler ile buluşturan SANKO Sanat Galerisi’ne şükranlarımı sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından Ressam Gülay Karslıgil,Zeugma Fırat’ın Gerdanlığı isimli yayını Ulutaş’a takdim etti.

Sanko Sanat Galeri̇si̇’nde ‘Yansimalar’ Temali Resi̇m Sergi̇si̇ (3)-1

Sergi açılışına, ressamın eşi,SANKO Üniversitesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Murat Ulutaş, Sanat Galerisi Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Halil Çiçek,sanatçılar ve sanatseverler katıldı.

SANKO Okulları Öğrencisi Yüzme Yarışmasında il birincisi oldu SANKO Okulları Öğrencisi Yüzme Yarışmasında il birincisi oldu

Nurdan Ulutaş’ın 27 eserinin yer aldığı “Yansımalar” temalı resim sergisi, SANKO Sanat Galerisi’nde 15 Mart 2024 tarihine kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Sanko Sanat Galeri̇si̇’nde ‘Yansimalar’ Temali Resi̇m Sergi̇si̇ (4)-1

NURDAN ULUTAŞ

Nurdan Ulutaş, 1970 yılında Bursa’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini doğduğu kentte tamamladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Lise yıllarında ilgi duyduğu resim çalışmalarına, iş hayatından fırsat bulduğu zamanlarda hobi olarak yapmaya başladı.

Sanko Sanat Galeri̇si̇’nde ‘Yansimalar’ Temali Resi̇m Sergi̇si̇ (1)-1

Ressam Mustafa Bencan’dan karakalem, suluboya, yağlı boya tekniklerini öğrendi ve bu dönemlerde çeşitli karma sergilere katıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı çeşitli resim-mozaik kurslarına ve karma sergilerine de katılan Ulutaş, emekli olduktan sonra, aldığı teknik eğitimler ve uygulamalı derslerle, soft pastel ve kuru fırça tekniklerini öğrendi, bireysel çalışmalarında uygulamaya başladı.

Sanko Sanat Galeri̇si̇’nde ‘Yansimalar’ Temali Resi̇m Sergi̇si̇ (2)-1

Ressam Levent Tanyeri’den ileri resim teknikleri almaya devam eden Ulutaş, hiper realist çalışmalara ilgi duymakta ve bu alanda kendini geliştirmeye çalıştırmaktadır.
Ulutaş, evli ve üç kız annesidir.

Editör: Akif Arslan