3 kadın öğretmen sınıflarında soba yakıp öğrencilerini karşılıyor 3 kadın öğretmen sınıflarında soba yakıp öğrencilerini karşılıyor

MARASPOSTA.COM - Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde(KSÜ) Robot Cooperation "RoboCoop" Projesi Tanıtım Etkinliği ve Sosyal İnsansı Robotlar ve Eğitimi Çalıştayı gerçekleştrilecek.

KSÜ’den verilen bilgiye göre; KSÜ’de halen geliştirme çalışmaları devam eden; Robot Cooperation "RobooCoop" Projesi ile ilgili bilgilenmek, Sosyal İnsansı Robot Pepper’la tanışarak, diyalog kurmak ve ileriki çalışmalara katkı sunmak için, KSÜ Robot Cooperation "RoboCoop" Projesi Tanıtım Etkinliği ve Sosyal İnsansı Robotlar ve Eğitimi Çalıştayı düzenlenecek

Tanıtım Etkinliği Ve Çalıştayı Bilgilendirme Seminerleri ve Çalıştay olmak üzere iki ayrı oturumdan oluşmaktadır. Bilgilendirme seminerleri kapsamında; kapsamında robot cooperatıon “Robocoop” Projesi’nin uluslararası ortaklarından oluşan uzmanlar grubu tarafından yüz yüze ve online olarak projenin arka planı ve hedefleri hakkında bilgilendirmeler yapılacaktır.

Aynı zamanda sektör uzmanları ve araştırmacılar görüşlerini paylaşacaklardır.  Ayrıca Sosyal İnsansı Robot Pepper yetenekleri ve projedeki rolü ile ilgili bir sunum gerçekleştirecektir.  Program sonunda katılımcılar randevu oluşturarak Pepper Robotu bire bir deneyimleme imkânı bulacaklardır. 

Bu kısımda bazı sunumlar İngilizce bazı sunumlar Türkçe olarak yapılacaktır. Seminer programının hedef kitlesinde; Farklı disiplinlerden akademisyenler, üniversite öğrencileri, öğretmenler, sektörde çalışan geliştiriciler, işverenler ve alanla ilgili paydaşlar vardır.

Seminerin temel amacı, sosyal insansı robotların farklı sektörlerdeki yeri ve artan önemi, iş imkanları konusunda farkındalık yaratmak olmakla birlikte, aynı zamanda hedef grupların destekleyici iş birlikleriyle bir araya gelmelerini sağlayarak araştırma gruplarının oluşturmalarına da olanak sağlamaktır. Seminer programı sonunda katılımcılar, uzmanların öncülüğünde açık soru/cevap oturumuyla sona eren çalıştay oturumu için tekrar bir araya geleceklerdir.

Katılımcılara seminerleri değerlendirebilmeleri ve görüşlerini iletebilmeleri için anket ve geri bildirim formları kullanılacaktır. Seminerler ve çalıştay süreci, atanmış çalıştay raportörleri tarafından raporlaştırılacak ve oluşan çalıştay raporu çevrimiçi olarak yayınlanacak ve proje web sitesinde yer alarak proje raporlarına da dahil edilecektir. Robot Cooperatıon “Robocoop” Projesi Tanıtım Etkinliği ve Çalıştayı’na katılım için öncelikle katılım başvurunuzu eksiksiz bir şekilde doldurunuz. Başvurusu kabul edilen katılımcılara kabul mektupları ile birlikte etkinlik programı konusunda ayrıca bilgilendirileceklerdir.

Katılımcılar yaka kartlarını ve içerisinde proje promosyonları bulunan çantalarını etkinlik günü kayıt masasından, katılım belgelerini ise isterlerse basılı, isterlerse dijital olarak etkinlik sonunda alabileceklerdir.

Robot Cooperation "RoboCoop" Proje Ekibi robotcooperation.com Program Online olarak katılımcı başvurularının alınması : 30 Ekim-15 Kasım 2023 Katılımcı Başvuru Bağlantısı : http://robotcooperation.com/index.php/tr/2023/11/06/robot-cooperation-robocoop-projesi-tanitim-etkinligi-ve-calistayi/

Katılımcı başvuru kabul bildirimlerinin yapılması :30 Ekim-15 Kasım 2023

Robot Cooperatıon “Robocoop” Projesi Tanıtım Etkinliği Ve Çalıştayı programının ilanı: 15 Kasım 2023

Robot Cooperatıon “Robocoop” Projesi Tanıtım Etkinliği Ve Çalıştayı: 16 Kasım 2023