İzmir Fenerbahçeliler Derneği Lokali yenilendi...l

İzmir Fenerbahçeliler Derneği Lokali yenilendi...l

İzmir Fenerbahçeliler Derneği Lokali yenilendi...l

Yenilenen İzmir Fenerbahçeliler Derneği Lokali, Başkan Ali Y. Koç ve Yöneticilerin katilimi ile açıldı.

Fenerbahçe Spor Kulübü internet sitesinde yer alan haber şöyle:

Başkanımız Ali Y. Koç ve Yöneticilerimiz; bağlılığın, adanmışlığın ve ‘Dünyanın En Büyük Spor Kulübü’nün bir parçasıyım’ diyebilen milyonlarca sarı lacivert sevdalısının coşkuyla, gururla kutladığı 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü’nde, İzmir Fenerbahçeliler Derneğimiz tarafından düzenlenen organizasyonlara katıldı.

Başkanımız Ali Y. Koç, Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Simla Türker Bayazıt, Fethi Pekin, Mustafa Kemal Danabaş, Esin Güral Argat ve İlker Dinçay İzmir’in Konak ilçesinde bulunan Fenerbahçeliler Derneğimizin yenilenen dernek binasının açılışını gerçekleştirdi. Ünlü sanatçı Dario Monero’nun evi olması sebebiyle önemli bir turizm lokasyonu da olan dernek lokali, yeni yüzüyle hizmete açıldı.

Daha sonra derneği gezen ve incelemelerde bulunan Başkanımız ve beraberindekilere Dernek Başkanı Cem Çalışkan tarafından dernek faaliyetlerinin anlatıldığı bir sunum yapıldı. Gösterimin ardından Başkanımız Ali Y. Koç, kongre üyesi olan dernek üyelerine rozetlerini takdim ederek tebrik etti.

Üyelik rozetlerinin takdiminin ardından Başkanımız Ali Y. Koç, üyelerle yakından ilgilendi ve fotoğraf çektirdi.

Organizasyonun sonunda basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Başkanımız Ali Y. Koç, tüm Fenerbahçelilerin Dünya Fenerbahçeliler Günü’nü kutladı. Ev sahipliği için İzmir Derneğimize teşekkür eden Başkanımız, transfer sorusuna da yanıt verdi.

TÜM FENERBAHÇELİLERİN GÜNÜ, GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Başkanımız, “Her 19 Temmuz’da bir arada olmaya çalışıyoruz. Bugün Dünya Fenerbahçeliler Günü. Tüm Fenerbahçelilerin günü, günümüz kutlu olsun. Sağlık, huzur, sarı lacivert başarılar içinde daha nice günler diliyorum. Cem Çalışkan başkanlığındaki İzmir Fenerbahçeliler Derneği yeni lokalini açtı. 1907’de yapılan asansör, asansör sokağı, bağlandığı caddenin ismi de Şükrü Saracoğlu. Bundan daha güzel bir yer bulunamazdı. Çok da güzel bir yer restore edilmiş.

Fenerbahçe’nin ülkemizde, Avrupa’da ve uzak kıtalarda çok derneği var. Dernekler bizim en önemli güçlerimizden biri. İzmir Derneğimiz de bu kapsamda en güçlü derneklerimizden biri. Dernek üyelerinin birçoğu kongre üyesi. İstanbul’a sık sık maça gelirler. Bizi davet ettiler. ‘Hem günümüzü kutlayalım hem de lokalimizin açılışını bugün yapalım’ diye. Ev sahipliği için çok çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

TRANSFER KONUSU

Bu anlamlı günde bir transfer hediyesi daha gelir mi? Sorusuna Başkanımız, “Biz hediye diye bakmıyoruz. Transferi, transfer yapanlara sormanız lazım. Havada beklentiler yaratılıyor. Fenerbahçe taraftarının uyanık olması lazım. Yaratılan bu beklentiler tesadüfen değil, beklentiler yükseltilip sonra karşılanmadığı zaman, ‘olmadı, yapamadılar haline getirmek için.’ Biz adım adım gidiyoruz. Hiçbir sezonda transfer penceresinin bu kadar erken döneminde bu kadar çok nokta atışı yapılmamıştı. Becao’dan sonra herhalde bir frene basıp önümüzdeki haftadaki maçı atlatıp sonrasında geri kalan eksiklikleri gidereceğiz. Tabii transfer yapmak kadar satmak da önemli. Elimizde de kadromuzda olmayacak futbolcularımız var. Gerek Almanya’dan, gerek Amerika’dan, gerek Orta Doğu’dan ve Avrupa’dan değişik oyuncularımıza yüksek derecede ilgi var. Bu da bizi sevindiriyor. Sadece almakla olmaz, satmanız da lazım. Bu sene tahminim 45-50 milyon bandında satış yaparız diye düşünüyorum. İnşallah kısmet..Tabii onları da doğru kullanmamız gerekiyor. İnşallah yeni aldığımız oyuncularımız da arzuladığımız derecede seviyeyi ve kaliteyi arttırmada katkı sağlarlar” yanıtını verdi.

Başkanımız sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sadece Fenerbahçe için değil, tüm Türk futbolu için yeni sezon hayırlı uğurlu olsun. Dün de kura çekimi oldu. Güzel bir sezon bizi bekliyor, demek istiyorum. Hak edenin kazandığı, sahada şampiyonlukların kazanıldığı onun dışında entrikaların da minimum olduğu, ülkemizde ne yazık ki hiç olmayacak gibi bir şey yok. Futbolun kendi doğal akışında, futbolun paydaşlarının futbola yön verdiği hakemlerimizin de elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığı, olan hatalarının da tamamen insan hatası olarak kabul edilecek hatalar olmasını diliyorum. Çünkü son dönemlerde baktığınız zaman Fenerbahçe’ye yapılan hatalar hep aleyhte hatalar oluyor. Hep uzun süre konuşulan. Bizim lehimize çok büyük hata olmuyor ne hikmetse başkalarına oluyor.

Son üç seneye baktığınız zaman Fenerbahçe hem topladığı puanda, hem kazandığı maç sayısında, hem attığı gol sayısında bir numara. En az mağlubiyet alan kulüp. Bütün bu istatistiklere rağmen şampiyonluğu olmaması size de sistemsel ve hakem faktörünün ne demek istediğimizi daha iyi anlatıyordur.”

Buradaki resepsiyonun ardından Başkanımız, Yöneticilerimiz, Dernek yönetim kurulu ve üyeler İzmir Fenerbahçeliler Derneği tarafından düzenlenen –‘Dünya Fenerbahçeliler Günü Balosu’na katılmak üzere dernek lokalinden ayrıldı.

Fotoğraflar: Atilla Sertbakan

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

rahat tasin

Taşköprü Haber

Velayet Davası

Tuzcuoğlu Nakliyat

vds sunucu

rahat tasin

Çelik Kapı

Çelik Kapı Modelleri

Villa kapısı

gizli kamera

Patnos Haber

Ardahan Son Dakika

Çorum Son Dakika