Mehmet Bağrıaçık, ASKF başkanı olmasından görevi bırakana kadar TASKK’nın yönetim kurulundaydı. Yaklaşık 20 yıl TASKK’ta Kahramanmaraş’ı temsil etmişti. Bağrıçak’tan sonra Ergün Önal da ASKF başkanı olması ile birlikte TASKK’ta yönetim kurulu üyesiydi. Üç dönem hem ASKF başkanlığı yaptı hem de TASKK yöneticisi oldu.

Ekrem Karaoğlan ve Ekibi iki dönemdir ASKF’yi yönetmesine rağmen, hiç bir isim TASKK yönetiminde de kurullarında da yer alamıyor.Bu durum Kahramanmaraş Amatör Sporunun 20-30 yıl geriye gitmesine vesile olmakla değerlendirilirken, özellikle futboldaki uygulamalar, ASKF’nin her geçen gün geriye gittiğini gösteriyor.

Uzmanından Uykusuzluk Bozukluğu Uzmanından Uykusuzluk Bozukluğu

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK), 29 Ekim 1980 tarihinde Ankara, Bursa, Trabzon ve Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarının (ASKF) katılımlarıyla Dernekler Kanununa göre kurulmuş bir üst örgüttür. TASKK,  sporla ilgili Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşudur.

Kahramanmaraş’ta sporun en büyük sivil toplum kuruluşu olan amatör spor kulüplerinin en üst kuruluşu olan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), TASKK’nın kuruluşundan sonra konfederasyona üye olmuş ve ASKF’nin ikinci genel başkanı olan Mehmet Bağrıaçık, kısa sürede TASKK Yönetim Kurulu’na girdi ve 20 yıldan fazla yürüttüğü ASKF genel başkanlığının yanı sıra TASKK yönetimlerinde de yer aldı. Bağrıaçık, aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu’nun Amatör İşler Kurulu’nda da yer aldı.

Mehmet Bağrıaçık, ASKF’yi Ergün Önal’a teslim ederken TASKK’da da Önal yer aldı. Üç dönem ASKF başkanlığı yapan Ergün Önal, Bağrıaçık gibi Türkiye Futbol Federasyonu’nun Amatör İşler Kurulu’nda da da yer aldı.

Önal da üç dönem sonrasında yapılan olağan genel kurulda ASKF Başkanlığı’nı aynı zamanda hemşerisi olan Kahramanmaraş’ın ünlü spor malzemeleri satıcısı olan Ekrem Spor namını taşıyan Ekrem Karaoğlan’a devretti. Ancak, Karaoğlan kendisinden önceki iki başkan gibi TASKK’da da yer almadı  

TASKK 19. Olağan Genel Kurulu’nu 21 Ekim 2023 tarihinde Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonunda yaptı. Kahramanmaraş ASKF 7 delege (Ekrem Karaoğlan, Ali Kazancı, Abdurrahman Akbaba, Ahmet Güler, Adem Karaköse, Bayram Yapar, Adnan Alagöz) ile temsil edildiği TASKK genel kurulu sonunda listelere giremedi.

Kahramanmaraş ASKF’nin içine düştüğü bu açmaz, kamuoyunda eleştirilere neden oluyor.