Kahramanmaraş’ta termometre 40’ı aşabilir!

Bugün hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı kaydedildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM ) internet sitesinde yer alan bilgilere göre; bugün akşama kadar Ülkemizde, Bölgemizde, İlimizde ve İlçelerimizde hava durumu şöyle olacak:

MGM tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Osmaniye ve Artvin çevreleri, Adana’nın doğu, Hatay’ın kıyı kesimleri ile Van’ın kuzeyinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Rüzgar genellikle kuzey, Akdeniz kıyılarında güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ BÖLGESİ

Kahramanmaraş’ın da yer aldığı bölgenin az bulutlu ve açık, Doğu Akdeniz’in parçalı, yer yer çok bulutlu, Osmaniye çevreleri, Adana’nın doğu ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

DOĞU AKDENİZ BÖLGESİ

Coğrafi olarak Kahramanmaraş’ın da bulunduğu bölgenin geneli az bulutlu ve açık, bugün sabah saatlerinde Osmaniye ve İskenderun körfezi çevreleri mevzii sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor.

Bölgede sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmezken, rüzgarın genellikle güney -güneybatı iç ve yüksek kesimlerde geceleri kuzeyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

KAHRAMANMARAŞ

Bugün Kahramanmaraş’ın Merkez Dulkadiroğlu ve Merkez Onikişubat. Afşin, Çağlayancerit, Ekinözü, Elbistan, Nurhak, Pazarcık ve Türkoğlu “az bulutlu ve” tahmin ediliyor.

Andırın “parçalı bulutlu, mevzii sağanak” Göksun “parçalı bulutlu” bekleniyor.

Günün en yüksek sıcaklığı Dulkadiroğlu, Onikişubat ve Türkoğlu’nda 40 derece, Afşin’de 35, Andırın’da 30, Çağlayancerit’te 37, Ekinözü’nde 34, Elbistan’da 35, Göksun’da 33, Nurhak’ta 37 ve Pazarcık’ta 39 derece bekleniyor.