Yeniden Refah’a bir dev katılım daha Yeniden Refah’a bir dev katılım daha

Uluslararası Arama Kurtarma  (UAK) Teşkilatı tanıtımı Kahramanmaraş’ta gerçekleştirildi

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde yapılan tanıtıma Ankara'dan Vatan Partisi Genel Başkan adına Merkez Karar Kurulu Üyeleri, Eski Kahramanmaraş İl Başkanı Cafer Sincer, Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu Üyesi Adana İl Başkanı Ahmet Suseven, Ankara Heyetinden isimler Romanya Büyükelçiliği Kültür Müşaviri Mustafa Burhan Karayiğit katıldılar.

Sunuculuğu nu Araştırmacı Gazeteci Gamze Gökcek’in üstlendiği tanıtım gecesinde Uluslararası Arama Kurtarma  (UAK) Teşkilatı Genel Başkanı Hakan Kısaca, yaptığı kısa konuşmada şunları kaydetti:

“Derneğimiz: arama, kurtarma çalışmaları, bilgilendirme, arama-kurtarma kapsamında yapılan çalışmalara destek vermek ve katkı sağlamak amacı ile kurulmuştur. Derneğimizin amacı dernekçe sürdürülecek çalışma konuları ve biçimleri için faaliyet alanları belirlemek ve uygulamaktır. Derneğin ilkesi: halkın yanında, hakkında yolunda olmaktır.

Bugünden itibaren her alanda gelişerek ve geliştirerek ailemizi daha da genişleteceğiz bu vesileyle ha gayret. Allah'ın izniyle ile, varacağız hedefe; dönmek yok ölsek bile, yürüyelim ha gayret demek istiyorum sonsuz bir inançla kalın, Allah'a emanet olun.”

Tanıtımda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un mesajının iletildi. Memleketim Baba Ocağı Ekinözü Eski Belediye Başkanı Uluslararası Arama Kurtarma Teşkilatı Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler İşleri Başkanı Sayın Nursi Çeleğen,  gazeteciler katılım gösterdi. KLK Tiyatro Genel Yayın Yönetmeni Okan Kölük koordinatörlüğündeki tiyatro gösterimi izlendi.

Müzisyen Mehmet Kurtulan sevilen şarkıları kendine özgü yorumuyla seslendirdi. Programa Kahramanmaraşlı küçük ressam Hacı İkram Yanık ta katılırken, şair ve yazar Gamze Gökcek Son Damla {Yaşadıkça} adlı şiiri kitabnı da programda takdim etti.

Uluslararası Arama Kurtarma  (UAK) Teşkilatı Genel Başkanı Hakan Kısaca’nın ikramı olan antibiyotiksiz grip tedavisi diye bilinen kış aylarının vazgeçilmez dünyaca ünlü kelle paça çorbası, lezzete atılan imza diye bilinen Menekşe Paça Çorba Salonu ve Kelle Sanat Atölyesi Yönetim Kurulu Başkanı turizm elçisi Remzi Ulaş’ın restoranında Kelle Paça Çorba İkramları Ve Hatıra Fotoğrafı Çekimi İle Programım sona erdi.