Ünlü, Kavlaklı Bölgesini gezdi; oy istedi!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Onikişubat Belediye Başkan Adayı Gökhan Ünlü, seçim çalışmalarını tek başına sürdürüyor.

Çıktığı yolda partisinin il teşkilatı olmadan, ilçe teşkilatı olmadan çalışmalarını aile bireyleri cebir meclis üyesi adayı ile yoğunlaştıran Ünlü, dün aksamda Kavlaklı bölgesinde ziyaretlerde bulunarak, mahalle sakinlerinden destek istedi.

Afşin’de katıldığı mitingin ardından eski beldelerden olan kırsal Tekir Mahallesinin ziyaret ederek, eski belediye başkanları ve seçmenlerle görüşen BBP’li Onikişubat Belediye Başkan Adayı Gökhan Ünlü, “Görüyorsunuz, tek başıma çalışıyorum. Her evden bir oy veriniz. Eğer nasip olur da seçilirsem Tekir’i eski parlak günlerine döndüreceğim” dedi.

Görgel, Ülkü Ocakları’nın iftarına katıldı Görgel, Ülkü Ocakları’nın iftarına katıldı

Tekir’in ardından ilçe merkezine dönerken yine eski beldelerden olan kırsal Kavlaklı’nın Ceyhan Mahallesinde bir aileye konuk olarak iftar sofrasında bulunan BBP’li Ünlü ve beraberindeki işadamı Osman Tolukeser ve Onikişubat Belediye Meclis Üyesi Adayı Gazeteci Akif Arslan, iftar ve teravihin ardından Ceyhan Mahallesindeki muhtar adaylarının seçim bürolarına ziyarette bulunarak seçmenler den destek istedi. Ünlü, buralarda yaptığı konuşmalarda özetle şu ifadelere yer verdi:

“Biz birilerini kötülemek için çalışmıyoruz. Tabii ki yanlışları da varsa bu yanlışları dile getirmek gerekiyor. Ama bunun yeri burası değil. Karşılıklı olarak yanlışları dile getirmek gerekiyor.

Bir insanın arkasından değil de bir insanın yüzüne bu soruları sormak gerekiyor. Ne yapacağını sormak gerekiyor.  Fakat bizim hiçbir siyasi adayımız çıkıp da o meydandan karşılıklı  yapamıyor bu işleri. Karşılıklı fikrini savunamıyor, söyleyemiyor.

Niye siyasette bir yalan başlanmıştır. Gerçek bir yalan işte sel gelir, alır gider. Konu şu; bu seçimlerde gidecekler. Bu seçimler de geçecek ve hepimiz dost akraba  böyle kalacağız. Hiçbir siyasetçi ve partili her ne olursa olsun bu gün birbiriyle kötü de görünse yarın sizlerin görmediği yerde  birbirine savunmaya başlar.

Hep de böyle oluyordur. O yüzden bu muhtarlık seçimleri siyasi seçimlerde kimseyle kötü olmaya gerek yok. Bizim öyle çok büyük vaatlerimiz yok. Bir tramvay getirme gibi, bir Kılavuzlu kanallarını İtalya’daki gibi yapmak vaadimiz yok. Hastane yapma gibi bir vadim benim yok. Ben sağlık bakanı  değilim. Size şurada okul yapacağım diyerek vaat etmiyorum da. Çünkü ben   Milli Eğitim Bakanı da değilim.

Ama bu devlette yerel idarecilerin yapması gereken birçok iş var. Mahallemiz için konuşmak zorundayız. Bugün özellikle Kavaklı bölgesi,  işte Ceyhan mahallesi. Buralarda  imar sorunu var. Yanlış söylüyorsam, bana söyleyebilirsiniz. İmar sorunu dışında tarım arazilerinin sulanması sorunu var. Belli bir yere kadar yol gelmiş ve gerektiği gibi değil.

Ben bizzat kendim çalışıyorum. Ailemle iki üç arkadaşın ile seçim için koşturuyorum. Bizim arkamızda kodamanlar yok... Biz kendi imkanlarımızla sizlere ulaşmaya çalışıyoruz. Sizden her evden bir oy istiyoruz. Belediye meclisinde bulunacak arkadaşımız, sizler için çalışmalarını sürdürecektedir.”

https://www.marasposta.com/foto-galeri/unlu-kavlakli-bolgesini-gezdi-oy-istedi

Editör: Akif Arslan