Vahit Kirişçi, İktidarın Yüz Günü’nü Anlattı...
AKİF ARSLAN
YERİ GELDİKÇE
KAHRAMANMARAŞ 
MARASPOSTA.COM

Dün Şairler Tepesinde AK Parti’nin düzenlediği “Seçimin Ardından Geçen 100 Gün... Kahramanmaraş’ta Türkiye Yüzyılı Başladı” Basın Toplantısı’ndaydım.
“Seçimden sonra 100 gün geçti mi?” sorusuna cevap çok basit, hesap yapalım: Nisan 30 gün, Mayıs 31 gün, Haziran 30 gün, Temmuz 31 gün. Etti 102 gün. Ağustos’tan da 28 gün, Mart’tan da vekillerin seçimi 14, Cumhurbaşkanlığı seçimi 28 Mart... 102’nun üstüne ekleyin, etti mi 133 gün...”
Siz benim hesabıma bakmayın! İktidardaki Cumhur İttifakı’nın Lider Ortağı “seçimin ardından 100 gün...” diyorsa doğrudur. 
Liderin (Erdoğan) yüzde 80’e yakın oy aldığı Kahramanmaraş’ın 5 milletvekili (Prof. Dr. Vahit Kirişci, Ömer Oruç Bilal Debgici, Mevlüt Kurt, Dr. Tuba Köksal, Prof. Dr. Mehmet Şahin), İl Başkanı Av. Fırat Görgel, Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Kadın Kolları Başkanı Asuman Yavuz, İl Gençlik Kolları Başkanı Feyzullah Eren Aşçı ve bazı partili belediye başkanları ve il yöneticileri, ilçe başkanları ve ilçe yöneticileri ve teşkilat mensupları katıldı.
Vahit Kirişçi, ilk sıra vekil olması yanında tecrübeli siyasetçi ve eski bakan olması ile 100 günü anlattı. Yaklaşık 2,5-3 saat süren toplantının moderatörü  olan il başkanı Fırat Görgel de toplantıya soru-cevap bölümünde oldukça hakimdi.
Ben, deprem sonrası İzmir’de yaşadım 6 ay boyunca ve memlekete döneli de 15-20 gün oldu. İzmir’de kaldığım süre içerisinde meslektaşlarımın yazdıklarını okuyordum. Üzülüyordum. Yazılanlara göre deprem sonrası Kahramanmaraş’ı ziyaret eden bakanlar basın mensuplarını toplantıya almıyordu ve bu büyük tepki çekiyordu. Dünkü toplantıya giderken de kafamdaki tek soru şuydu: Bu toplantılarda neler konuşuyordunuz?
Ama benim soru sormama ve cevap almama gerek kalmadan eski mahallemin komşusu olan Vahit Hocam, her şeyi anlattı ve bir nevi yazılanların samimi olmadığını anladım. Vahit hocam ve bakanımın anlattıklarını ilerleyen günlerde bölümler halinde sizlere aktaracağım.
İnandığım şu oldu ki: Bu vekil kadrosu ve AK kadrolar ile uzun süredir beklenen yatırımlar ve hizmetler gelecek. Tabi sabırlı olmakta fayda var... 
Tüm vekillerimiz ve AK Parti kadrolarına başarılar diliyorum. Elbette eksik gördüklerimizi yazmaya devam edeceğiz.
Vahit Kirişci Hocam, üstüne basa basa ‘kayıt dışı siyaset olmayacağını” ifade etti. Seçimden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “memleketinizi yalnız bırakmayın” talimatı gereği de vekillerimiz daha şık bir şekilde memleket sorunlarına çözüm üretir şekilde göreceğiz ve bu durum bizler ide bu memleketin insanı olarak mutlu edecektir.
Birde merak ettiğim konu var. Dünkü toplantıda Tuba Köksal, MYK toplantısı nedeniyle erken gitti. Mehmet Şahin hocam ve Mevlüt Kurt vekilim söz aldılar. Büyükşehir Belediye Başkanımız da kurumu ve konumu ile ilgili söz aldı. Ancak Ömer Oruç Bilal Debgici vekilim söz almadı. Acaba neden? Merak bu ya?