marasposta.com (ÖZEL)

Kahramanmaraş’ta bir grup vatandaş ve sağlık çalışanları, sık, sık trafik kazalarının meydana geldiği yol için önlem alınmasını istiyor. Yolu trafiğe kapatan vatandaşlar yola önlem alınmasını istedi. 

Vatandaşlar Ölüm Yolu Için Önlem Istiyor (1)

Kahramanmaraş’ta Doğu Çevre Yolu’nda kazalar bitmek bilmiyor. 6 Şubat depremleri sonrası trafik ve yaya yoğunluğu artan karayolunda hemen hemen her gün trafik kazaları meydana geliyor. Bölgedeki Özel Sular Akademi Hastanesi deprem sonrası yoğunluğa karşılık veriyor. Yolun karşısında ise bankalar ve okullar bulunuyor. İnsan yoğunluğunun arttığı bölgede araçların hızlı seyretmesi kazalara yol açıyor.

Akpınar Kilit parke tamir çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor Akpınar Kilit parke tamir çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor

Vatandaşlar Ölüm Yolu Için Önlem Istiyor (2)

Bölgede son bir yılda 20’nin üzerinde ölümlü trafik kazası ve yüzlerce yaralamalı kazanın meydana geldiği öğrenildi. Şehirlerarası güzergâh olarak ta bilinen karayoluna vatandaşlar üst geçit gibi önlemlerin alınmasını istiyor. Hastane ve bankaların personelleri protesto ettiği bölgede, yola önlem istendi. Kısa süreli trafiği durduran vatandaşlar alkış çalarak tepki gösterdi.

Vatandaşlar Ölüm Yolu Için Önlem Istiyor (4)

Özel Sular Akademi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Zekeriya Büyükdereli, “Bu yol şehri Gaziantep’e bağlayan aktif bir yol. Gerek hastanenin varlığı, gerekse yolun karşısındaki bankaların varlığı çok ciddi şehir içi yayası gibi trafik olan bir yer. Özellikle depremden sonra buranın yaya trafiği arttı. Deprem sonrası hastanemizde hasta sayısının fazla olması ve karşılıklı geçişlerde ciddi yaralanmalı ve ölümlü kazalar meydana geliyor. Bununla ilgili geçit ihtiyacımızın düzenlenmesi ve gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz. Geçtiğimiz 8 gün içinde 1 ölümlü olmak üzere 3 kaza daha oldu. Önlem alınmasını istiyoruz, üst geçit, alt geçit, sinyalizasyon düzenlenmesi her şey olabilir. Sonuçta insanların öncelikli yaya geçidini kullanmasını istiyoruz” dedi.

Editör: Akif Arslan