Yasım’dan 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının ilk dersi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesinde bu yıl eğitim öğretime başlayan birinci sınıf öğrencilerinin ilk dersini KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım verdi.

KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen ilk derse KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, KSÜ Rektör Yardımcıları, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hafize Öksüz, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk dersini veren KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım “Sevgili gençler 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk dersinde siz değerli öğrencilerimizin gözlerindeki heyecanı görmek mutluluk verici. Bugün bu ilk dersimiz siz geleceğin hekimlerinin meslek hayatlarına attığı ilk adımı. 6 yıl boyunca devam edecek olan meşakkatli eğitim hayatınız buradan aldığınız eğitimin ardından da meslek hayatınız boyunca devam edecek. Hastalarla olan ilişkileriniz, empati beceriniz ve meslek formasyonunuz sayesinde mesleğin seçkin hekimleri arasında yer alacaksınız. Tıp mesleği bilgi beceri ve birikimin yanında insanlara dokunmayı onları sözlerinizle de hayata bağlamayı gerektiren bir meslek. Tıp mesleği çağımızın teknolojik gelişmeleri ile paralel ilerleyen bir disiplin. Bu manada siz değerli gençlerimizin donanımlı birer hekim olması ilk hedefimiz. Bu gün eğitim-öğretime başlayan üniversitemiz öğrencilerine ve sizlere 2023-2024 eğitim-öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

6 Şubat depremlerinin etkileri bilime ışık tutacak 6 Şubat depremlerinin etkileri bilime ışık tutacak

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hafize Öksüz ise yaptığı konuşmada “Sevgili gençler sizleri nitelikli ve donanımlı bir şekilde mesleğe ve hayata hazırlamak için her zaman özveri ile çalışacağız. Tıp Fakültemizin yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, siz değerli öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, başarılar diliyorum.” dedi.