Sıcaklıklar 4-6 derece artacak

Türkiye, bugün de sıcak hava akımı etkisinde olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce (MGM) yapılan tahminlere göre; hava sıcaklığının mevsim normallerinin 4 ila 6 üzerinde seyredeceği belirtiliyor.

Kahramanmaraş’ta hava sıcaklığı 40-42 dereceyi gösterebilecek.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

MGM’nin değerlendirmelerine göre; yarın akşama kadar Ülkemizde, Bölgemizde, İlimizde ve İlçelerimizde hava durumu şöyle olacak:

Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ve Bingöl çevreleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin 4 ila 6 üzerinde seyretmesi bekleniyor

Rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara’da güney yönlerden yer yer kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Kahramanmaraş’ın da iş coğrafi olarak yer aldığı Akdeniz Bölgesinin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU AKDENİZ

Kahramanmaraş’ın bulunduğu bölgenin genelinin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bölgede hava sıcaklığı mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor.

Bölgede rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı, bugün sabah saatlerinden itibaren batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Mersin’in batısında yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor.

KAHRAMANMARAŞ

Tüm ilçelerimiz az bulutlu ve açık tahmin ediliyor. En yüksek sıcaklık Türkoğlu’nda 41, merkez Dulkadiroğlu ve Onikişubat ile Pazarcık’ta 40 derece tahmin ediliyor.