23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te yaşanan depremlerin merkez üssü ile afetin etkilediği Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa ve Kilis'te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Valilik bahçesindeki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlandı (1)

Törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Dulkadiroğlu İlkokulu'nda devam eden programda, öğrenciler halk oyunları gösterileri sundu, şiirler okudu.

Vali Mükerrem Ünlüer, makamını Ayşe Gümüşer İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Ali Altay Samray'a, Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel koltuğunu 100. Yıl Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Tuğsem Ersoy'a, Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Toptaş ise makamını Yunus Emre Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Azra Gök'e bıraktı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlandı (3)

23 Nisan kapsamında Valilik koltuğuna oturan Samray, deprem tedbirleri kapsamında binaların daha sağlam ve sağlıklı inşa edilmesini istedi.

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, bütün çocukların bayramını kutlayarak kentin tüm afetlere karşı dirençli hale getirilmesi için çalışmaların hız kesmeden sürdüğünü belirtti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlandı (2)

Çocuklar Çözüm Bakanlığı’nda hem eğlendi hem öğrendi Çocuklar Çözüm Bakanlığı’nda hem eğlendi hem öğrendi

Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Konteyner Kenti ve Elbistan'daki Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yaşam Kenti'nde de çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Depremzede çocuklar, kurulan oyun alanlarında gönüllerince eğlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlandı (5)23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlandı (6)