TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Google’ye seslendi.

AK Partili Yayman “Bir taraftan haberi üretmek için kaynak ayıran, personel istihdam eden, insan kaynağı istihdam eden bir kurum ile bu haberi alıp kendi haberiymiş gibi bütün herkese servis eden ve aldığı etkileşime bağlı olarak bu defa haberi üretenden daha fazla reklam geliri alan kuruluşlarla ilgili bizim yeni bir regülasyon yeni bir düzenleme yapmamız lazım” dedi.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Türk İnternet Medya Birliği’nin Ankara’da gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’na konuk oldu.

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa’nın yürütülen projeler ve çalışmalarla ilgili bilgi verdiği Yayman, TİMBİR ve BHA’yı çok önemsediğini ve çözüm ortağı olduğunu belirtti. TİMBİR’in İnternet medyasında çok önemli ön aldığını ifade eden Yayman geleceğin dijital mecralarda olduğunu vurguladı. ‘Artık TİMBİR‘in zamanı geldi’ diyen Yayman, dijitali keşfedersek çok büyük gazetecilik yapılabileceğini belirterek dijital mecraların aktif kullanılması gerekliliğine vurgu yaptı.

Konuşmasında Google’ye seslenen ve önemli mesajlar veren Yayman, şöyle dedi:

“Medeniyet ileri gidecekse, insanlık ileri gidecekse bedelinin ödenmesi çok önemlidir. Çünkü konuştuğumuz konu bir taraftan haberi üretmek için kaynak ayıran, personel istihdam eden, insan kaynağı istihdam eden bir kurum ile bu haberi alıp kendi haberiymiş gibi bütün herkese servis eden ve aldığı etkileşime bağlı olarak bu defa haberi üretenden daha fazla reklam geliri alan kuruluşlarla ilgili bizim yeni bir regülasyon yeni bir düzenleme yapmamız lazım. Bu önemli” dedi.

Yayman Google’ye Seslendi (1)

“CUMHUR İTTİFAKI, TÜRKİYE’DE ÇOK BÜYÜK BİR OY PATLAMASI YAPACAKTIR”

Yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yayman, şu ifadeleri kullandı:

Kamuya personel alım ilanı Resmi Gazete'de Kamuya personel alım ilanı Resmi Gazete'de

“Yerel seçimlerle ilgili iki mesaj vermek isterim. Cumhur İttifakı tarihte görülmemiş bir biçimde 31 Mart seçimlerine çok hazırlıklı, bu defa işi çok sağlam ve sıkı tutarak hazırlanmıştır. Benim iddiam ve tezim odur ki; Cumhur İttifakı, Türkiye’de çok büyük bir oy patlaması yapacaktır. 14 Mayıs’ın ve 28 Mayıs’ın sayısal ve siyasal üstünlüğünü ele alan ve psikolojik üstünlükle 31 Mart seçimlerine giren Cumhur İttifakı Hatay’dan Ankara’ya İstanbul’dan Ankara’ya Denizli’den Balıkesir’e, Bursa’dan Trabzon’a ve tüm büyükşehirlerde çok büyük bir üstünlük sağlayacaktır. Kaybettiğimiz büyükşehirleri tekrar kazanacağız. Ama bunun şartı var, çok çalışmak. Siyasetçinin bir atasözü var; Kader gayrete Aşıktır”