Ali Babacan “Böyle yolunuza devam edin”

 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 19Mart Salı günü İstanbul Fatih’te esnafı dolaştı; Kapalı Çarşı’yı, Sultanhamam’ı ziyaret etti.

 

“Bir şeyi başardığımızdaki ayak izlerimiz de önemli”

Ali Babacan, Fatih’te gerçekleştirdiği programda halkla buluştu ve sorunlarını dinledi. Bir kestanecinin fiyat listesine bakarak “Burada fazla almanın bir avantajı yok, çok alınca birim fiyatının düşmesi lazım” diyerek espri yapan Ali Babacan’a, satıcı gülerek, “O eskidendi, çok uzun zaman önce, bir sene önceydi” cevabını verdi. Ali Babacan, “Biz toptancılıktan geldiğimiz için çok alınca ucuzlar yani, seninki ucuzlamıyor. Sadece matematiği kolaylaştırıyor” diye yanıtladı.

Akpınar’dan borçlandırma açıklaması Akpınar’dan borçlandırma açıklaması

Kestane satıcısı, Ali Babacan’a şunları söyledi: “Böyle yolunuza devam edin. Çok güzel hareket ediyorsunuz. Böyle acele etmeye, şov yapmaya hiç gerek yok. Olması gereken neyse onu yapın. Kürt meselesinde olsun, diğer politik meselelerde olsun. Adaleti ve vicdanı bir arada tutarak hareket edin. Bugün, olmadı yarın, önemli değil. Önemli olan bir şeylere, bir yerlere gelmek değil. Önemli olan oraya bir şeyi başardığımızda ayak izlerimiz de önemli.”

https://x.com/alibabacan/status/1770722119174807684?s=20

Editör: Akif Arslan