Aranan tecavüzcü yakalandı!

Kahramanmaraş’ta Jandarma ekipleri, 2024 yılı Ocak ayının son gününde aranan şahısların yakalanmasına yönelik yoğun mesai yaptı. Jandarma ekiplerinin başarılı operasyonları sayesinde aralarında; Hakkı Olmayan Yere Tecavüz Etme, Çocuğun Cinsel İstismarı, Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık, FETÖ Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak ile Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama suçundan aranan 5 kişi yakalandı.

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince aranan şahısların yakalanmasına yönelik 31.01.2024 günü yapılan çalışmalar neticesinde; Afşin İçe Jandarma Komutanlığınca, Ankara Ağır Ceza İlamat Masası tarafından “Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık” suçundan aranan ve 3 Yıl 4 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.M (E-47) isimli şahıs yakalanarak hakkında adli süreç başlatıldı.

Elbistan'da silahlı kavga: 2 ölü Elbistan'da silahlı kavga: 2 ölü

Türkoğlu İlçe Jandarma Komutanlığınca, Gaziantep Ağır Ceza İlamat Masası tarafından “Çocuğun Cinsel İstismarı” suçundan aranan ve 4 Yıl 8 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan H.N (E-23) isimli şahıs, Onikişubat İlçe Jandarma Komutanlığınca da Kahramanmaraş 3.Asliye Ceza Mahkemesi tarafından “Hakkı Olmayan Yere Tecavüz Etme” suçundan aranan A.Ç (E-69) isimli şahıs yakalanarak adli süreç başlatıldı.

Türkoğlu İlçe Jandarma Komutanlığınca, “FETÖ Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak ” suçundan aranan ve 6 Yıl 3 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan C.A.T (E-31) isimli şahıs yakalanarak; sevk edildiği Adli makamlardaki işlemlerinin ardından, tutuklanarak Türkoğlu Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Hakkında Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama suçundan 4 yıl 2 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Ş.M. (K-40) isimli şahıs ise Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Dulkadiroğlu bölgesinde yakalandı. Ş.M., adliyedeki işlemlerinin ardından Türkoğlu Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Jandarmanın operasyonlarına yönelik yapılan açıklamada; “Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığınca halkın huzur ve güvenliğine yönelik çalışmalara azim ve kararlılıkla devam edilmektedir” ifadelerine yer verildi.