Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, AXA Sigorta Kupa Voley yarı final maçında Türk Hava Yolları’nı 3-1’la geçti ve adını finale yazdırdı. Mücadelenin setleri 25-19, 22-25, 25-13, 25-20 tamamlandı. Arina Fedorovtseva kaydettiği 24 sayıyla takımın skoreri oldu. Vargas 17, Fetisova 12, Meliha da 10 sayıyla galibiyete önemli katkı verdi.

Fenerbahçe yarı final için saha avantajına güveniyor Fenerbahçe yarı final için saha avantajına güveniyor

Ankara Spor Salonu'nun ev sahipliğinde oynanan müsabakayı Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı “Aslı Kalaç, Arina Fedorovtseva, Arina Fetisova, Melissa Vargas, Meliha Diken, Bojana Drca” altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.

Axa Sigorta Kupa Voley’de Final Belli Oldu (4)

Meliha Diken ve Van Ryk’ın karşılıklı sayılarıyla başlayan maçta Vargas ve Bojana Drca’yla ritim bulan Takımımız, Aslı Kalaç’ın da blok performansıyla 6-2’yi yakaladı. Devamında Arina Fedorovtseva’nın etkili servis turuyla fark 6 sayıya çıktı.(9-3) Bu bölümde 5-0’lık bir seri bulan Türk Hava Yolları, farkı 1 sayıya indirse de (9-8) rakibine Fetisova ve Meliha Diken’le cevap veren Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, skor avantajını korudu.(12-9) Setin bu bölümünde Melissa Vargas’ın çapraz hücumları, Irina Fetisova’nın da Ace katkısıyla farkı yeniden açan Fenerbahçe, durumu 17-11 yaptı. Bergmann’la setin içinde kalan rakip takım skoru 19-17’ye getirse de Arina ve Melissa Vargas’la fark yaratan Fenerbahçe Opet, 25-19’la setin kazananı oldu.

Bergmann’la sete iyi giren Türk Hava Yolları karşısında Arina Fedorovtseva’yla etkili olan Fenerbahçe, skor üstünlüğünü eline aldı.(7-6) Rakibin oyun planından uzaklaştığı bölümde de avantajını koruyan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, setin son bölümünde Van Ryk’ın etkili oyununa yanıt veremeyince set 22-25 Türk Hava Yolları lehine sonuçlandı.

Axa Sigorta Kupa Voley’de Final Belli Oldu (5)

Üçüncü sete hücumda çok iyi başlayan Sarı Melekler, özellikle setin son bölümünde Drca, Fedorovtseva ve Fetisova ile 11-0’lık seri yakaladı ve farkı çift hanelere yükselterek seti 25-13 kazandı.

Dördüncü sette 3-3 eşitliğin ardından Fedorovtseva, Vargas ve Meliha’nın kaydettiği 6-0’lık seriyle skor 9-3’e geldi. İlerleyen bölümde fark 1 sayıya inse de (16-15) Stysiak ve Aslı’nın sayılarıyla rakibine mola aldırdı: 18-15. Son bölümde ise hücumlarında hata yapmayan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, rakibine şans tanımadı ve seti 25-20, maçı da 3-1 kazandı.

Axa Sigorta Kupa Voley’de Final Belli Oldu (2)

Diğer finalist Eczacıbaşı Dynavit oldu

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımız, AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley finalinde Eczacıbaşı Dynavit ile karşılaşacak. Ankara Spor Salonu’nun ev sahipliğinde bugün oynanacak karşılaşma saat 17.00’da başlayacak ve TRT Spor’dan naklen yayınlanacak.

Sarı Melekler, AXA Sigorta Kupa Voley çeyrek final maçında Sarıyer Belediyesi’ni 3-0, yarı final maçında ise  Türk Hava Yolları'nı 3-1 yenerek finale yükselmişti. Eczacıbaşı Dynavit ise çeyrek finalde Nilüfer Belediyesi’ni 3-1, yarı finalde de VakıfBank’ı 3-2’yle geçerek finale kaldı.

Axa Sigorta Kupa Voley’de Final Belli Oldu (3)

AXA Sigorta Kupa Voley’de bugüne kadar toplamda 8 kez final oynayan Sarı Melekler, 3 kez de şampiyonluk elde etti. Fenerbahçe Opet, son olarak 2016 - 2017 sezonunda şampiyon oldu.

Editör: Akif Arslan