"Beşiktaş Emlakjet Karşısında Zorlu Bir Rakibiz"

Manisa Büyükşehir Belediyespor'un baş antrenörü Hakan Demir, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nde ikinci sezonlarında play-off aşamasına katılmaya hak kazandıklarını ve çeyrek finalde Beşiktaş Emlakjet ile eşleştiklerini belirtti. Demir, turu geçmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Kahramanmaraş Oto Tamir Adresi Bosch Car Servis Kahramanmaraş Oto Tamir Adresi Bosch Car Servis

Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, normal sezonda 6. sırada tamamladıklarını ve Basketbol Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkı elde ettiklerini vurgulayarak, bu başarıların, geçen yıl Süper Lig'e yükselen bir takım için önemli olduğunu söyledi.

Jojobet Kulüp için normal sezonun önemli bir başarı olduğunu vurgulayan Demir, "Manisa Büyükşehir Belediyespor, taraftarıyla, salonuyla ve sergilediği basketbol ile kendini Basketbol Süper Ligi'nde kanıtladı. Önümüzdeki sene FIBA Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkı elde etmesi... Adı üstünde. Avrupa Ligi'nden sonra ikinci en iyi kupa olabilir. Dolayısıyla böyle bir başarı elde eden bütün kulübü, oyuncularımı, taraftarı ve herkesi tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.

Turu Geçmek İçin Elimizden Geleni Yapacağız

Demir, Manisa Büyükşehir Belediyespor'un Beşiktaş Emlakjet ile oynayacağı çeyrek finalin ilk maçının 16 Mayıs Perşembe günü olduğunu hatırlatarak, "Beşiktaş Emlakjet, ligi üçüncü bitiren güçlü bir ekip. Bu sezon önemli başarılar elde ettiler, hem Avrupa'da hem Türkiye'de önemli maçlar kazandılar ve önemli sıralara yükseldiler. Zorlu, sert bir rakip. Süper Lig'in en sert savunma yapan takımlarından biri. İlk maçın kendi sahalarında olması tabii ki onlar için bir avantaj. Biz de zorlu bir rakibiz. Turu geçmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız." şeklinde konuştu.

Sözleşmesinin sezon sonunda biteceğini belirten Demir, "Bu başarı, Manisa Büyükşehir Belediyespor'un ve ekibimin bir başarısı. Teknik ve idari ekip son derece tecrübeli. Bu başarı kolay elde edilmedi. Evet, sözleşmelerimiz sezon sonuna kadar devam ediyor, ancak bu başarıyı elde eden ekibin yeni yönetim tarafından da değerlendirileceğini düşünüyorum. Biz elimizden geleni yaptık. Şu anda top yönetimde. Elbette, bunun bütçesi var. FIBA Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmek için gerekli bütçeyi oluşturmak gerekiyor. Manisa halkı, takımı ve basketbolu destekliyor. Onlar da kendilerine düşen görevi en iyi şekilde yapacaklardır. Gelecek sezon için Şampiyonlar Ligi'ni de düşünerek güçlü bir ekip oluşturacaklarına inanıyorum." dedi.

Editör: Akif Arslan