Bina tamamlama sigortası 13.06.2024 tarihinde güncellenen şartları ile birlikte alanı genişleyerek çok daha kullanılabilir hale geldi.

Bina tamamlama sigortası kimlere fayda sağlar?

Özellikle 6 Şubat depremlerinden sonra bu bölgede oluşan kentsel dönüşüm-yerinde dönüşüm dediğimiz projelerde arsa ve ev sahiplerini rahatlatacak çok özellikli bir sigorta poliçesidir.
 

Tatilde gözünüz arkada kalmasın Tatilde gözünüz arkada kalmasın

  Bununla birlikte aynı zamanda müteahhit firma içinde çok kıymetli bir poliçe olmakla birlikte hem finansal anlamda bir koruma hem de sıfıra yakın bir mağduriyet oluşma ihtimali vardır.

Bina Tamamlama Sigortası; arsa sahipleri,sözleşme ile müteahhit firmadan ev alanlar,kentsel dönüşüm-yerinde dönüşüm yöntemi ile ev yaptıranlar ve müteahhit firmayı aynı anda koruyan ve mağdur etmeyen muhteşem bir sigorta poliçesidir.

Poliçenin kapsamına baktığımızda ,müteaahit firmanın mali yapısının bozulup inşaatı bitirememesi durumunda,vefatı durumunda , yaşanabilecek deprem,sel su baskını,toprakkayması,yıldırım,doluvb doğal afetler sebebiyle inşaatın tamamlanamaması durumunda sigorta poliçesi devreye girerek hem projenin tamamlanması hem de maliklere kira desteği vermesi ile ön plana çıkıyor.

  Arsa sahipleri yada yerinde dönüşüm yöntemiyle işlerini müteahhit firmaya verecek olan vatandaşlar firmanın mali yeterlilik gücünü de,  sigorta şirketleri müteahhit firmaya bu poliçeye düzenlemeden önce mali yapısını analiz edeceği için bu poliçeyi satın alabilme yetkinliği bulunmayan firmayı da bu şekilde tespit edebilirler. 

Müteaahit firma, arsa sahibi ve sözleşme ile ev, işyeri satın alan yada evini işyerini kentsel dönüşüm ile müteahhit firmaya veren olmak üzere tüm tarafları koruyanve garanti altına alan bina tamamlama sigortası için Magarsus Sigorta Brokerliği AŞ ile iletişime geçtikleri takdirde en doğru şekilde yardımcı olacağımızdan hiç şüpheleri olmasın.
Bekir Kiliç Fotoğraf-1

Bekir KILIÇ

Magarsus Sigorta Brokerliği AŞ

Yönetim Kurulu Başkanı

Editör: Akif Arslan