Özellikle çocuklara yönelik yaptıkları projelerle adından söz ettiren ÇABA Derneği, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve Yuva Derneği iş birliğince Kahramanmaraş’ta ÇABAÇAM Eğitim destek birimini çocukların hizmetine açtı.

Çaba Derneği (2)

Büyükşehir’in Anneler Günü Atölyesi büyük beğeni topladı Büyükşehir’in Anneler Günü Atölyesi büyük beğeni topladı

Kahramanmaraş’ın tanıtımı noktasında yoğun çaba harcayan İş İnsanı Nazlı Ceylan BaldukKurtul’un da dernek yöneticilerini karşılayıp ilgilediği etkinlik Kahramanmaraş’takikonteynır kentlerden biri olan Umut Kent’te gerçekleşti.

Çaba Derneği (3)

Çocukların yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve eğitimin her alanında desteklenmesi için ÇABAÇAM Eğitim Destek Birimini hayata geçiren ÇABA Derneği, Kahramanmaraş’ta Umut Kent’te açtığı birim ile konteynırlarda kalan öğrencilere ve ailelerine alanında uzman eğitimcilerin özverili çalışmalarıyla destek olacak. Umutkent Kaymakamı Yunus Köse, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Mart, İş İnsanı Nazlı Ceylan Balduk Kurtul ve ÇABA Derneği yöneticilerinin de açılışında hazır bulunduğu sınıf, 4-6 yaş arasındaki çocuklar ve ailelerine okul öncesi eğitim ve psikolojik destek hizmetleri verilecek. Ayrıca kadınlara ve bebeklere yönelik sosyal etkinlik alanları ile destek birimlerine dönük faaliyetlerde en kısa sürede başlayacak.