CHP’li Öztunç: Milliyetçi kardeşlerim Habur rezaletini, TC’nin ve andımızın kaldırılmasını unutmasın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Milliyetçi kardeşlerim Habur rezaletini, TC’nin ve andımızın kaldırılmasını, Türk milliyetçiliğini ayaklarımızın altına aldık diyenleri de unutmasın” dedi.

CHP'li Ali Öztunç, “Sayın Erdoğan’ın siyaseti Türkiye ve Türk halkının çıkarı değildir. Erdoğan’ın siyasetinin tek odak noktası kendisi ve etrafındakilerin çıkarlarıdır. Açılım sürecinde verilen şehitleri unutmasın. Sokaklarda yuhalanarak yürüyen askerimizi ve polisimizi unutmasın. Habur da PKK’lıların ayaklarına götürülen mahkemeleri konuşun, Devlet dairelerinden kaldırılan TC’yi de konuşun, Türk milliyetçiliğini ayaklarımın altına aldım diyen Sayın Erdoğan değilmiydi? PKK terörist değildir. Türk devleti teröristtir diyen Şivan Perver’le Diyarbakır da sahneye çıkıp Irak Kürdistan da ki kardeşlerime selam olsun diyen de Sayın Erdoğan değil miydi? Ne Mutlu Türküm Diyene yazılı tabelalar kimin talimatıyla söküldü. Suriyeliler ülkelerine dönsün diye eylem yapan sesini duyurmaya çalışan Kahramanmaraşlılara nasipsizler diyen Sayın Erdoğan değilmiydi? Ak Partinin siyaset anlayışı menfaatine göre değişiyor. Çıkarları neredeyse oraya dönüyor. Dün sövdüklerini bugün öve öve bitiremiyor” dedi.

“Sayın Erdoğan ağzını açan herkese Türkiye’nin düşmanı diyor” diyen CHP’li Öztunç, “O kadar badireler atlattık ne zaman sorumluluk alıp özür dilediler. Bu ülkeye de İslam’a da Sayın Erdoğan’ın yönetiminde daha fazla zarar veren olmadı. Şimdi tüm bu saydıklarımı yapanlar kahraman geri kalan herkes hain mi? Soruyorum size son 4 yılda yaşamanın imkansız hale geldiği ülkemizin ekonomik çöküşünün sorumlusu kim? Seçim zamanı geldiğinde hain olan muhalefet ama her türlü kirli işe ortak olanlar kahraman. Bu ülkeye yazık ediyorlar. Bu toplumun kardeşliğine tarihte bu kadar zarar veren bir siyasi iktidar olmadı. Şimdi Milliyetçi ve vatansever kardeşlerime sesleniyorum bu ülke de tek suçlu muhalefet mi? Devletin yetiştirdiği Kemal bey PKK’nın saldırısına uğrayan tek siyasi lider. İftiraları bitmiyor ama biz bu ülke de barışı ve kardeşliği Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile tesis edeceğiz. Ekonomimiz düzelecek, göçmenler huzurla evlerine dönecek. Yandaşlarına peşkeş çektikleri, yedi sülalelerini devletin tüm katmanlarına yerleştirip hak edenleri dışarıda bıraktıkları Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracağız. İyi düşünün kirli yalanlara kanıp bu ülkeye, bu millete yazık etmeyin” diye konuştu.