Türk Şiirinin Büyük Ustası Abdurrahim Karakoç İstiklal Üniversitesi’nde anıldı Türk Şiirinin Büyük Ustası Abdurrahim Karakoç İstiklal Üniversitesi’nde anıldı

Çözüm Bakanlığı Gösterisi, NFK’da minik izleyicilerini bekliyor

Büyükşehir Belediyesi ve Hollanda Büyükelçiliği iş birliğiyle hayata geçirilen proje çerçevesinde, 19 Mayıs Pazar günü NFK Kültür Merkezi’nde “Çözüm Bakanlığı” adlı çocuk tiyatrosu düzenlenecek. Ücretsiz olarak sahnelenecek gösteriye tüm çocuklar davet edildi.

Hayata geçirdiği yatırım ve projelerle bir yandan yeni Kahramanmaraş’ın imar ve inşasını sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da şiir ve edebiyatın başkentinde kültür sanat etkinliklerini vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Hollanda Büyükelçiliği ile ortak düzenlenen proje çerçevesinde, Hollandalı çocuk edebiyatı yazarı SanneRooseboom’in eserinden sahneye uyarlanan “Çözüm Bakanlığı” adlı çocuk tiyatrosu, 19 Mayıs Pazar günü Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde sahne alacak. Sahne Maraş Tiyatro Okulu öğrencileri tarafından saat 13.00 ve 15.00’da iki seans olarak sahnelenecek gösteri, çocukları bir yandan eğlendirirken bir yandan da dostluk ve arkadaşlığa dair eğitici mesajlar verecek. İlham verici, eğlenceli ve macera dolu hikâyesiyle akran zorbalığına göğüs geren bir grup arkadaşın yaşadığı olayları konu alan gösteriye tüm çocuklar davet edildi.

Editör: Akif Arslan