SANKO ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ÖĞR. ÜYESİ PROF. DR. AKDOĞAN “TOPLANTILARIMIZIN DEVAMLILIĞI, GENÇ HEKİMLERİMİZİN GÖSTERDİĞİ İLGİNİN BİR SONUCUDUR”

SANKO Üniversitesi Hastanesi Nefroloji Bölümü tarafından ‘‘Dahiliye Vaka Güncellemeleri” toplantısının ikincisi düzenlendi.

Prof. Dr. Mehtap Akdoğan00

Divan Otel’de Gaziantep ve çevre illerden alanında uzman hekimlerinkatıldığı toplantıda,dahiliye alanındakibirbirinden farklı vakalarda güncel tedavi yöntemleri ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

PROF. DR. MEHTAP AKDOĞAN

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı, Nefroloji Bölümü Öğretim ÜyesiProf. Dr. Mehtap Akdoğan, açılışta yaptığı konuşmada “Dahiliye Vaka Güncellemeleri Toplantımızın ikincisini düzenlemekten mutluluk duyuyoruz. Gösterdiğiniz ilgi, toplantılarımızı düzenlemek konusunda ne kadar doğru karar verdiğimizin göstergesidir. Toplantılarımızın devamlılığı, genç hekimlerimizin gösterdiği ilginin sonucudur” dedi.

Teorik bilgilerin farklı kaynaklardan edinilebilirken, bu tür toplantılarda interaktif bir şekilde karşılaşılan vakalara yönelik uygulanan tedavi seçeneklerinin paylaşılmasının çok değerli olduğunu kaydeden Prof. Dr. Akdoğan, “Hastalarımızı tedavi ederken, bir taraftan da akademisyen olarak görevimiz bölgemizdeki uzman hekimlerle yeni ve farklı tedavi seçenekleri ile ilgili bilgi paylaşımına öncülük yapmaktır. Bu toplantılardaki amacımız, bölgemizdeki hekim ve hastalar için yenilikçi tedavilere aracılık etmektir” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Akdoğan,açılış konuşmasının ardından“İki Yetmezlikli Hasta (Karaciğer -Böbrek)” konulusunum gerçekleştirdi.

Depremde 94 kişinin öldüğü binanın zemin etüt raporunda belediye onayı yokmuş Depremde 94 kişinin öldüğü binanın zemin etüt raporunda belediye onayı yokmuş

Dahi̇li̇ye Vaka Güncellemeleri̇ Toplantisi Ii (3)

PROF. DR. A. EMRE YILDIRIM VE UZM. DR. ERENGÜL PEKTAŞ

Memorial Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü’nden Prof. Dr. A. Emre Yıldırım ve Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü’nden Uzm. Dr. Erengül Pektaş “Hepatorenal Sendromlu Vaka Çözümlemeleri” konusuna değindi.

Sirotik Hastalarda Akut Böbrek Hasarı konusunda olgu sunumu yapan Prof. Dr. Yıldırım ve Uzm. Dr. Pektaş, özellikle ayırıcı tanının önemi konusuna vurgu yaptı.

Dahi̇li̇ye Vaka Güncellemeleri̇ Toplantisi Ii (4)

DOÇ. DR. SEZGİN BARUTÇU - ARAŞTIRMA GÖR. DR. MUHAMMED

Gaziantep ÜniversitesiTıp Fakültesiİç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’ndanDoç. Dr. Sezgin Barutçu veSANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’ndan Araştırma Gör. Dr. Muhammed Aslan “Gastroenterolojik Vaka Çözümlemeleri” konusunda bilgiler paylaştılar.

Sunumların ardından katılımcılarla vaka tartışmaları gerçekleştirilerek, sorular yanıtlandı.

Dahi̇li̇ye Vaka Güncellemeleri̇ Toplantisi Ii (2)