Enuygun.com, otobüsle gidilebilecek “en güzel” yurt dışı şehirlerini paylaştı

İSTANBUL

Anadolu Ajansı

Enuygun.com, seyahatseverler için otobüsle gidilebilecek yurt dışı şehirlerini paylaştı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni yerler keşfetmenin veya farklı kültürleri deneyimlemenin ekonomik ve pratik yolları arasında yer alan otobüs yolculukları birbirinden güzel yurt dışı şehirlerini gezmeyi mümkün kılıyor.

Modern otobüslerin konforlu koltukları, ücretsiz Wi-Fi erişimi ve elektrik prizi gibi avantajlarıyla otobüsle seyahat etmek, unutulmaz bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Bu kapsamda Enuygun’un yalnızca bir otobüs biletiyle gidilebilecek yurt dışı şehirleri önerileri arasında Yunanistan’ın başkenti Atina bulunuyor. Zengin tarihi ve kültürüyle tanınan ve her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan Atina, Akropolis ve Pantheon gibi ünlü simge yapılarıyla dikkat çekiyor.

Bulgaristan’ın başkenti Sofya ise geleneksel ve modern binaların mimari kombinasyonunu sunan şehirlerden biri olarak görülüyor. Kentin en önemli müzeleri ve galerileri olan Ulusal Tarih Müzesi ve Ulusal Sanat Galerisi gibi rotalar gezilecek yerler arasında bulunuyor.

Romanya’nın başkenti Bükreş de Gotik, Rönesans ve Barok mimari tarzlarının etkileyici bir karışımıyla turistleri kendisine çekiyor. Türkiye’den düzenlenen otobüs seferleriyle kolaylıkla ulaşılan Bükreş’te, dünyanın en büyük ikinci idari binası olan Parlamento Sarayı ve Bükreş Eski Kent Bölgesi gezilecek yerler arasında gösteriliyor.

- Öneriler arasında Üsküp, Belgrad, Budapeşte ve Viyana da bulunuyor

Enuygun.com’un otobüsle seyahat edilebilecek şehir önerileri arasında Üsküp de yer alıyor. Üsküp’ü tercih edenlere; mağazalar, kafeler ve restoranlarla dolu Balkanların en büyük çarşısı olan Üsküp Eski Çarşı’yı gezmeleri tavsiye ediliyor.

Sırbistan’ın başkenti ve en büyük şehri Belgrad da otobüsle gidilecek rota önerileri arasında gösteriliyor. Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği etkileyici bir plato üzerinde yer aldığı için güzel manzaralara sahip bir şehir olan Belgrad, geleneksel ve modern tarzların birleştiği güzel mimarisiyle de öne çıkıyor.

Macaristan’ın en turistik şehri ve başkenti olan Budapeşte ise Tuna Nehri’nin Buda ve Peşte bölgelerinin birleştiği noktada yer alıyor. Gotik, Barok ve Art Nouveau tarzlarının büyüleyici karışımına sahip şehir, mimarisiyle her yıl milyonlarca insanı ağırlıyor.

Enuygun’un otobüsle gidilebilecek yurt dışı şehirleri derlemesindeki son önerisi ise Barok, Gotik ve Art Nouveau tarzlarının karışımını sunan Viyana oldu. Viyana’da Hofburg İmparatorluk Sarayı ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan eski kent merkezinin sokakları gezilmesi gereken yerler olarak gösterildi.