AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley Dörtlü Final organizasyonunda şampiyon olan Fenerbahçe Opet, 7 yıl aradan sonra bu sevinci yeniden yaşadı.

Ankara Spor Salonu’nda oynanan final maçında taraftarlarımız takımımızı yalnız bırakmazken, “Aslı Kalaç, Irina Fetisova, Meliha Diken, Bojana Drca, Melissa Vargas, Arina Fedorovtseva” altısı ve libero “Gizem Örge”yle maça başlayan Fenerbahçe Opet, karşılıklı sayılara sahne olan ilk setin son bölümünde Arina Fedorovtseva ile etkili oldu ve seti 25-23 kazandı.

İkinci sete iyi başlayan Eczacıbaşı Dynavit karşısında istediği oyunu sergileyemeyen Fenerbahçe Opet, seti 16-25 geride tamamladı. Üçüncü setin başında orta oyuncuları ile etkili olan Fenerbahçe Opet, Melissa Vargas’ın sayılarıyla farkı açtığı seti 25-17 kazandı.

Dördüncü sete 5-0’lık seriyle başlayan Fenerbahçe Opet, iyi oyununu sürdürdü ve Arina Fedorovtseva’nın servis sayısı ile durumu 18-10’a getirdi. Setin ilerleyen bölümünde farkın kapanmasına izin vermeyen Fenerbahçe Opet, seti 25-15, maçı da 3-1 kazandı ve  4. kez AXA Sigorta Kupa Voley’de şampiyon oldu.

Türkiye Kupası'nı kadınlarda ilk kez 2009-2010 sezonunda kazanan sarı lacivertli ekip, 2014-2015 ve 2016-2017 sezonlarında da ipi göğüsleyen taraf olmayı başardı.

Fenerbahçe Opet'e organizasyonda kazandığı 4. kupayı Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Spor Hizmetleri Genel Müdürü Veli Ozan Çakır'dan aldı.

Eczacıbaşı Vitra, 2018-2019 sezonunda 9'uncu şampiyonluğunu elde ettiği organizasyonda 5 yıldır kupa kazanamıyor.

Öte yandan finalde "en değerli oyuncu" ödülünü Fenerbahçe Opet'ten Melisa Vargas kazanırken, ödülünü Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı MEhmet Akif Üstündağ verdi.

 

Maçın MVP’si Melissa Vargas

19 sayıyla oynayan Melissa Vargas, final maçın MVP'si seçildi. Oyuncumuz ödülünü Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ takdim etti.

Bak, Fenerbahçe Opet’i tebrik etti

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Eczacıbaşı Dynavit’i yenerek AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley'de şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Opet'i yayımladığı mesajla kutladı.

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi finalinde şampiyon: Fenerbahçe Alagöz FIBA Kadınlar Avrupa Ligi finalinde şampiyon: Fenerbahçe Alagöz

Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Ankara Spor Salonu'nda Eczacıbaşı Dynavit ile Fenerbahçe Opet arasında oynanan AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley finalinde rakibini yenerek şampiyon olan Fenerbahçe Opet’i kutluyorum. Sarı-lacivertli kulübün elde ettiği şampiyonlukta emeği geçen sporcu, teknik heyet, yöneticiler ve taraftarları tebrik ediyorum. Eczacıbaşı Dynavit’i de finaldeki mücadelesinden dolayı kutluyorum."

 

Kupa oyuncuların ellerinde yükseldi

AXA Sigorta Kupa Voley’i şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe Opet’e birincilik madalyalarını TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu ve AXA Sigorta Mali İşler Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Tuba Karataş Arıcan, kupasını TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Veli Ozan Çakır, AXA Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Yavuz Ölken takdim etti.

https://www.marasposta.com/foto-galeri/fenerbahce-opet-7-yil-aradan-sonra

Editör: Akif Arslan