WWW.FOTOSPOR.COM

 

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Jose Mourinho, Ali Koç'un Fenerbahçe başkanlığı döneminde yaptığı en büyük transfer olan Mesut Özil'in hayranı. Hatta zamanında 'o dünyanın en iyi 10 numarası' diyecek kadar fanatik bir seveni.

Fenerbahçe’de Ali Koç, 3. kez başkan seçildi Fenerbahçe’de Ali Koç, 3. kez başkan seçildi

Bu dönemde herkes konuştu. Ancak Mourinho'yu en iyi tanıyan Mesut Özil konuşmadı. Portekizli teknik adam geldikten sonra emekli olan Mesut Özil'i istemeyecekti. Ancak 10 numarasında Mesut gibi olmasını isteyecektir.

Fenerbahçe'nin Yeni Teknik Patronu Jose Mourinho, Mesut Özil'i Mi Istiyor (1)

Fenerbahçe'ye Jose Mourinho geldi... Coştu, coşturdu. Türk futbolunu bir anda dünya piyasasının gündemine soktu. Herkes Portekizli teknik adamla ilgili bir şeyler söylüyor. Konuşuyor. Fikir veriyor. Belki de Mourinho'yu en çok tanıyan kişi olan Mesut Özil'den ise henüz bir ses çıkmadı.

Mesut Özil, Mourinho yönetiminde kendini aştı

 Alman Milli Takımı'nın ve Fenerbahçe'nin eski yıldızı Mesut Özil aslında Mourinho'nun kariyeri boyunca en fazla beraber çalıştığı 10'uncu oyuncu. Mesut, Mourinho'nun komutası alında 157 maça çıktı (Ronaldo'dan sadece 7 maç az) 27 gol attı. 81 asist yaptı.

Fenerbahçe'nin Yeni Teknik Patronu Jose Mourinho, Mesut Özil'i Mi Istiyor (2)

Mourinho'dan Mesut Özil'e övgü dolu sözler

 Mourinho, Türkiye'den teklif aldığında Mesut Özil'le görüşmüş müdür? Olma ihtimali yüksek. Çünkü Mourinho her zaman bir Mesut Özil hayranı oldu. İşte Mesut'la ilgili sözleri:

 * Sihirli işler yapmayı bilen hırslı bir çocuk.

* Özil eşsizdir. Onun kopyası yok, kötü kopyası bile yok.

* O dünyanın en iyi 10 numarası. Futbol vizyonu ve aldığı kararlarla benim ve takım arkadaşlarının işini çok kolaylaştırıyor.

* Herkes onu seviyor ve onda biraz Luis Figo ve Zinedine Zidane'ı görüyor.

* Topa her dokunduğunda gülen, her pas attığında topun doğru yöne, doğru hız ve yoğunlukla gitmesini bekliyorsanız, o da Mesut'tur.

https://www.fotospor.com/

Editör: Akif Arslan