Filenin Sultanları geri dönemedi:2-3

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Milletler Ligi'nin Antalya etabında oynanan ilk maçta Japonya'ya 3-2 yenildi. Filenin Sultanları'nın 22 maçlık galibiyet serisi bitti. A Milliler, bu maçtan önceki son yenilgisini yine Japonya'dan almıştı.

Dünya 1 numarası olan Filenin Sultanları, 2024 yılındaki ilk maçına çıktı. Ay-Yıldızlılar, Milletler Ligi'nde Japonya ile karşılaştı.

Müsabakada ilk seti, Japonya 25-23'lik skorla kazandı. Japonja ikinci seti de 25-21 alarak setlerde 2-0 öne geçti.

Ay-yıldızlı ekibimiz, üçüncü setten itibaren toparlandı. Bu seti 25-23 kazanan Filenin Sultanları, setlerde durumu 2-1 yaptı ve maça tutundu. Dördüncü seti 25-20 önde bitiren A Milli Takımımız, setlerde durumu 2-2'ye getirdi.

Kartal: Şampiyon olacağımıza inanıyorum Kartal: Şampiyon olacağımıza inanıyorum

Final setinde ise sevinen Japonya oldu. Japonya, seti 15-11, mücadeleyi de 3-2 kazandı.

Bu sonuçla Filenin Sultanları'nın 22 maçlık galibiyet serisi sona erdi. A Milliler, bu maçtan önceki son yenilgisini yine Japonya'dan almıştı.

A Milli Kadın Voleybol Takımımız ilk kez bir organizasyona son şampiyon unvanı ile katılıyor. Filenin Sultanları, 2023 yılındaki Milletler Ligi'ni zirvede tamamlamıştı. Finalde Çin ile karşılaşan millilerimiz, rakibini 3-1 yenerek uluslararası bir turnuvada ilk kez şampiyonluk sevinci yaşamıştı