Geleneksel Bayramlaşma Töreni Çarşamba Günü Milli İrade Meydanı'nda

Kahramanmaraş Valiliğinin Geleneksel Bayramlaşma Töreni, Nisan 2024 Çarşamba (Bayramın 1. Günü) saat 12.00’de Milli İrade Meydanı'nda (Büyükşehir Belediye Başkanlığı Hizmet Binası yanında) yapılacak.

Valilikten yapılan açıklamada “Birlik ve beraberlik duygularıyla geçirdiğimiz rahmet ve bereket ayı Ramazan’ı uğurlamanın hüznü, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, milletin birbirine her zamankinden daha fazla kenetlendiği ve gönül birliği oluşturduğu Ramazan Bayramı’nı karşılamanın mutluluğu içindeyiz” ifadeleri kullanılırken, şu bilgiler verildi:

“06 Şubat depremlerinin ilimizde yarattığı yaraların iyiden iyiye azaldığı bir dönemde yeniden eski bayramların tadıyla Ramazan Bayramı’nı kutlayacağız. Geride bıraktığımız zorlu süreç bizlere, sevdiklerimiz ve ailemizle birlikte olmanın ne kadar kıymetli olduğunu gösterdi. Bu vesile ile bizleri manevi iklimiyle saran, kaynaştıran ve kucaklaştıran Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlığa, ülkemize ve ilimize barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni eder, 09 Nisan 2024 Salı (Arife Günü) saat 11.00’da Şeyh Adil Mezarlığı Şehitlik ziyareti akabinde Kapıçam Mezarlığı ziyareti, 10 Nisan 2024 Çarşamba (Bayramın 1. Günü) saat 12.00’de Milli İrade Meydanı'nda (Büyükşehir Belediye Başkanlığı hizmet binası önü) yapılacak olan geleneksel bayramlaşma törenine katılmanızı dilerim.

 MÜKERREM ÜNLÜER

Kahramanmaraş’ta yapılandırma başvuruları 2 Aralık'a kadar yapılabilecek Kahramanmaraş’ta yapılandırma başvuruları 2 Aralık'a kadar yapılabilecek

Kahramanmaraş Valisi”