Soğuk hava geliyor!

Soğuk hava geliyor!

Soğuk hava geliyor!

Yurt genelinde halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları önceki günden başlayarak azalmaya ve hissedilir derecede düşmeye başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan değerlendirmeye göre; 11 ocak 2022 günü saat 18.00’de başlayan havaların soğuması 16 Ocak 2022 günü saat 18.00’de sona erecek. Süreç içerisinde meteorolojik değerlendirme şöyle:

Yurt genelinde halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 12.01.2022 Çarşamba gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak yurt genelinde hissedilir derecede (6 ila 12) azalacağı, hafta sonuna kadar kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, güney kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın etkisi ile 12.01.2022 Çarşamba gününden itibaren yağışların; Marmara Bölgesi’nden başlayarak iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Soğuk ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başından itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Kahramanmaraş’ta en düşük/en yüksek sıcaklıklar şöyle olacak:

Cuma: 3-10

Cumartesi: 1-8

Pazar: -2-6

Pazartesi:-2-7

Salı: 0 - 8

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor