KSÜ tarafından 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen Beyaz Önlük Giydirme Töreni’ne katılan Başkan Güngör, “Pandemi ve deprem sürecinde sağlık çalışanlarımızın çok büyük özverisine şahit olduk. Pandemi ve depremlerde kaybettiğimiz sağlık çalışanlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

 Güngör “Sağlık Çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı Kutluyoruz” (1)

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Sütçü İmam Üniversitesi tarafından düzenlenen Beyaz Önlük Giydirme Töreni’ne katıldı.

Güngör “Sağlık Çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı Kutluyoruz” (2)

KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda; Vali Mükerrem Ünlüer, Kahramanmaraş Milletvekili Dr. İrfan Karatutlu, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Tıp Fakültesi öğretim görevlileri ve öğrencileri de yer aldı.

Güngör “Sağlık Çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı Kutluyoruz” (3)

Programda konuşan Başkan Hayrettin Güngör, “Hem pandemi hem de 6 Şubat depremleri bizlere sağlık altyapısının ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Bu zor zamanlarda sağlık çalışanlarımızın çok büyük özverisine şahit olduk. Tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Pandemi ve depremlerde kaybettiğimiz sağlık çalışanlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

 Güngör “Sağlık Çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı Kutluyoruz” (5)

Sağlık Altyapımızı Güçlendiriyoruz

Güngör “Sağlık Çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı Kutluyoruz” (6)

Başkan Hayrettin Güngör konuşmasının devamında, “6 Şubat depremlerinde sağlık tesislerimiz ciddi hasar gördü. Şehrimizde sağlık altyapısının güçlendirilmesi noktasında Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde hükümetimiz çok büyük gayret gösteriyor. Necip Fazıl Şehir Hastanesinin yanına inşa edilen sağlık tesisimizde son aşamaya gelindi. 600 yataklı acil durum hastanemizin ihalesi yapıldı devam ediyor. Önsen bölgesine kazandırılacak şehir hastanemizin proje hazırlıkları hızla sürüyor. Bu tesislerin hayata geçirilmesiyle inşallah şehrimizin sağlık altyapısı çok daha güçlü bir hale gelecek. 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyoruz” cümlelerini kaydetti.

Güngör “Sağlık Çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı Kutluyoruz” (7)

Genç hafızlar koro ile ezber tazeledi Genç hafızlar koro ile ezber tazeledi

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından öğrencilere önlükleri giydirildi.

Editör: Akif Arslan